eFootball PES 2021, Konami, PES 2021 vyjde jen jako update pro loňský ročník

PES 2021 vyjde jen jako update pro loňský ročník

Na Microsoft Storu se objevily informace o vylepšeném PES 2020. Aktualizace za nižší cenu

Zdroj: Konami
11. 7. 2020
Název: eFootball PES 2021 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 9. 2020 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 9. 2020

Nevím, jak vy, ale já už si pár týdnů kladl otázku, kam se zatoulalo oznámení nového ročníku série Pro Evolution Soccer od Konami. Teď možná máme k dispozici vysvětlení a současně by to mohlo znamenat, že se splní dlouholetý sen některých fanoušků sportovních simulací. Zdá se totiž, že eFootball PES 2021 vyjde jako sezónní update pro PES 2020, který debutoval loni v září. Tato informace se objevila bez dalšího komentáře Konami na Microsoft Storu.

Samotná stránka slibuje, že update bude k dispozici za speciální cenu. Nabídne aktualizované soupisky i nejnovější statistiky hráčů. Nutno přitom zdůraznit, že aktualizace logicky míří na Xbox One, kde vyšel loňský ročník, takže nevíme, zda se počítá i s verzí pro Xbox Series X a nové konzole obecně. Situace na PS4 by pochopitelně měla být analogická.

Stejná hratelnost a znovu i s evropským šampionátem

Konami navíc upozorňuje, že ne všechna data a ligy mohou být hned při vydání aktuální a budou se aktualizovat průběžně. Důvodem jsou přetrvávající komplikace v souvislosti s koronavirem, které ovlivňují dění i ve skutečném fotbalu.

Důležité také bude upřesnit, zda bude k dispozici placený update i pro majitele loňského ročníku, anebo půjde o nový ročník za sníženou cenu, ale v podstatě samostatný produkt. Konami říká, že eFootball PES 2021 Season Update nabídne stejnou hratelnost jako předchozí hra s několika updaty. Díky tomu přijde znovu i s evropským šampionátem UEFA EURO 2020.

Tchajwanská ratingová databáze stejný titul slibuje pro PC, PS4 i Xbox One. Podle ní hra vyjde 15. září.

O možnosti, že by PES 2021 mohl mít podobu updatu se nemluví poprvé. V australské ratingové databázi se eFootball PES 2021 coby season update objevil už před pár dny. Tchajwanská ratingová databáze pak stejný titul slibuje pro PC, PS4 i Xbox One. Podle ní hra vyjde 15. září.

Závěry už necháme udělat vás. Je to každopádně zajímavý precedent. Ať už bude k bude nový ročník k dispozici za sníženou cenu coby přiznaný update předchozí hry, nebo rovnou jako placený upgrade pro stávající majitele, vzniká nám tu pozoruhodná situace. Na jedné straně by Konami částečně vyklidilo prostor EA Sports a konkurenční sérii FIFA, na straně druhé by minimálně část fanoušků mohla okusit to, po čem volala. Tedy připlatit si jen za drobné novinky namísto celé nové hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru