Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, PC verze RDR 2 přijde s lepší grafikou i novým obsahem

PC verze RDR 2 přijde s lepší grafikou i novým obsahem

Těšit se můžete na 4K rozlišení, realističtější zvířata a lov dalších psanců uvnitř příběhu

10. 10. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Podobně nekompromisně, jako střílí Arthur Morgan, vystřelili vývojáři z Rockstaru minulý pátek toužebně očekávanou zprávu o PC verzi Red Dead Redemption 2. Očesali ji však na minimum, snad proto, aby si hráči mohli užít vyhlížený okamžik a přislíbili, že se vrátí příští týden s prvním obrázky a dalšími detaily o rozdílech v porovnání s dostupnými konzolovými verzemi. Slib plní do puntíku a přináší nejen první sadu screenshotů v rozlišení 4K, ale také řadu zajímavých detailů, týkajících se rovněž nového obsahu v příběhovém režimu, ať už se bavíme o misích, či plejádě nových zbraní.

Grafikou nicméně začít musíme, protože pokud už před rokem strhávala pozornost na konzolích s několik let starým hardwarem a cenou kolem 10 000 Kč, je pochopitelné, že výsledek na počítačích může být mnohonásobně lepší. V první řadě jde samozřejmě o nativní 4K rozlišení a s ním spojené vyšší rozlišení textur. Vývojáři v blogovém příspěvku mluví pochopitelně také o delší vykreslovací vzdálenosti, vylepšeným systémem světla ve smyslu iluminace i okluze, ale také o ještě detailnějšímu zpracování stop ve sněhu, odrazů a stínů ve všech viditelných vzdálenostech. Zajímavě se také tváří snaha o ještě hustší zatravnění prérií a vylepšení textur chlupů zvířat, od čehož si vývojáři logicky slibují další dávku realismu. Aby svá slova potvrdili trochu konkrétněji, vydali vývojáři první sadu obrázků z PC verze, bohužel ale na nich až na jednu výjimku zvířata obdivovat nelze. Jediný snímek, zachycující Arthura na koni, kterak z bažin veze mrtvého aligátora, není co do detailů srsti příliš průkazný, i tak ale hra vypadá fantasticky. Celkovému dojmu by pak měla nakonec pomáhat i podpora HDR, vyšší frekvence snímků (na konzolích běželo RDR 2 ve 30 fps) a možnost hrát hru na více monitorech.

Hardwarové nároky

Minimální požadavky

  • procesor: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
  • RAM: 8 GB
  • grafická karta: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
  • pevný disk: 150GB

Doporučené požadavky

  • procesor: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
  • RAM: 12 GB
  • grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
  • pevný disk: 150GB

Co se týče obsahu, Rockstar se rozhodl lehce přifouknout obsah příběhového módu, s výjimkou jedné mise se však nedá mluvit o skutečném rozšíření příběhu jako takového. Přesto budete mít možnost vyrazit na hon tří nových psanců – jmenovitě Hermana Zizendorfa, Barta Cavanaugha a Camille de Millemonta. První z nich krade nářadí obchodníkům, druhý je prostým gangsterem, který musí být (potichu) zlikvidován a třetí je bývalý vojenský důstojník, jehož hlavu chce z dosud neznámých důvodů Catfish Jackson. Dále pak do hry přibudou dva nové úkryty gangu Del Lobos, dvojice map s poklady a série zbraní a nových koní. Co se týče zmiňované příběhové mise, nese název To The Ends of The Earth, ale podle popisu půjde „jen“ o úkol spojený se sběrem bylinek, za které byste měli dostat odměnu. Na jakém místě bude tato mise zapojena do příběhu rovněž není v tuto chvíli známo.

Poslední informací od Rockstaru pak je příslib nového traileru z PC verze, který bude k dispozici v rozlišení 4K a v 60 fps. Dočkat bychom se měli již brzy, spolu s další dávkou detailů a informací na konto změn a vylepšení. Pro jistotu pak ještě připomínáme informaci z minulého týdne, že PC verze RDR 2 bude dostpná 5. listopadu, od včerejšího dne ji je možné předobjednávat z Rockstar Games Launcheru a 23. října se objeví na Epic Games Store, Greenman Gaming, Humble Storu, Gamestopu a v dalších digitálních obchodech. Verze pro Steam zatím nemá konkrétní datum, ale podle vývojářů se s ní počítá nejpozději na prosinec.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru