Partner Ubisoftu zřejmě prozradil remake Prince of Persia

Zápis verzí pro Switch a PS4 se objevil v online obchodě. Schreier zprávu nepřímo potvrzuje

Zdroj: Ubisoft
20. 8. 2020

Téměř jakákoliv prezentace nových her od Ubisoftu je v posledních letech doprovázena velkým očekáváním stran možného pokračování série Prince of Persia a následným zklamáním, že to tentokrát zase nevyšlo. Nyní se však zdá, že francouzský gigant konečně vyslyšel volání hráčů a hodlá se ke slavné značce vrátit. Naznačuje to únik z guatemalského online obchodu MAX, kde se na krátkou chvíli objevil zápis remaku Prince of Persia pro PS4 a Switch. Ještě než se ale plácnete do čela s nechápavým výrazem, proč byste měli věřit zrovna neznámému obchodu z Guatemaly, nabízíme sadu doplňujících informací, díky kterým se stále ještě nepotvrzená spekulace zdá být poměrně věrohodná.

Na možný remake Prince of Persia, doprovázený v databází zmiňovaného obchodu listopadovým datem vydání a artworkem výše, upozornil jako první redditor Donato_Andrea. Ve svém příspěvku nicméně dodal, že MAX má být oficiálním distributorem Nintenda v Guatemale, což následně potvrdilo několik dalších fanoušků na portále Resetera. Bavíme se tedy o stejném vztahu, jaký má vůči Nintendu například česká společnost ConQuest, která je rovněž oficiálním distributorem a zapadá do schématu, s jakým Nintendo k menším státům přistupuje. Není proto složité představit si, že MAX má k dispozici dosud neveřejné informace a vinou chyby prozradil něco, co si možná Ubisoft chystá na svou další prezentaci Ubisoft Forward, která proběhne v září.

Důležité je také doplnit, že zprávu komentovalo několik důvěryhodných insiderů v čele s Jasonem Schreierem z Bloombergu. Ačkoliv uznávaný novinář přímo nepotvrdil, že Ubisoft na remaku Prince of Persia pracuje, sdílel výše uvedené vlákno z Resetery s kritickou poznámkou, že videoherní obchody skutečně rády prozrazují chystaná překvapení od Ubisoftu. Následně se také pousmál nad komentářem analytika Roberta Serrana, který nehodlá těmto spekulacím uvěřit, a naznačil, že se bude Serrano zřejmě divit. Další Schreierovy komentáře, že kdyby chtěl, promluvil o hře už před několika měsíci, nicméně nebereme tak vážně a nezbývá, než počkat na září a oficiální přísun informací.

Do té doby můžeme spekulovat, o jaký remake se ve skutečnosti jedná, lépe řečeno – remake jaké hry? Herní historik Liam Robertson naznačuje, že by mohlo jít o předělávku původní hry Jordana Mechnera, o níž mluvil v loňském roce ve svém podcastu. Připomíná to i v aktuálním tweetu a doplňuje, že vedle 2D hry měl mít Ubisoft chuť pracovat v souvislosti s Princem i na něčem dalším. Ostatně, sami vývojáři mluvili po vydání The Forgotten Sands o tom, že série je stále nedílnou součástí portfolia a že se k ní určitě v budoucnu vrátí a něco nám říká, že je už opravdu na čase.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru