Partisans 1941 je ruská variace na populární Commandos

Hra vyjde v češtině a vypravíme se v ní na východní frontu. Už brzy bude k dispozici demo

Zdroj: Alter Games
5. 6. 2020
Název hry: Partisans 1941 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

O hře Partisans 1941 neinformujeme na Vortexu poprvé, ale vzhledem k několika příhodným okolnostem se nabízí podívat se na ni znovu a připomenout si pořádně, na co se můžeme těšit. Zjednoduše řečeno jedná se o zajímavou variaci na populární sérii Commandos zasazenou do druhé světové války. Tentokrát se však vypravíme na východní frontu. Zatímco nadějná slovenská taktická hra Secret War sází na tahy a inspirovala se tituly jako Silent Storm, Jagged Alliance nebo XCOM, Partisans 1941 nabídnou real-time pojetí. To vše pochopitelně s nutností proplížit se často nepřáteli těsně pod nosem.

Druhou světovou válku prý díky Partisans 1941 uvidíme z úplně nové perspektivy. Chce vyobrazit syrovou realitu a krutost války, v níž se mnoho obyčejných lidí museli stát hrdiny. I když nechtěli.

Coby velitel rudé armády se chopíme jednotek, které operují za nepřátelskými liniemi. Naše skupinka partyzánů se pokusí ze země vytlačit německé okupanty. Za hrou stojí moskevské studio Alter Games a láká nás na akci, stealth, správu surovin i budování vlastní základny, respektive tábora. Budeme verbovat nové bojovníky, přičemž každý má odlišné schopnosti, a s jejich pomocí má pak naše jednotka partyzánů přepadávat nepřátele, likvidovat důležité cíle a celkově sabotovat snahy nepřítele.

Druhou světovou válku prý díky Partisans 1941 uvidíme z úplně nové perspektivy. Chce vyobrazit syrovou realitu a krutost války, v níž se mnoho obyčejných lidí museli stát hrdiny. I když nechtěli. Namísto otevřených bitev nás čekají přepady, v nichž bude důležitá trpělivost i plánování. Podle autorů jde o hrami špatně zmapovanou oblast, ale nejde samozřejmě o historickou učebnici, takže Partisans 1941 některé události interpretují vlastním způsobem. Titul má zachytit každodenní život partyzánů, který je plný zimy, hladu a zranění.

Každou misi půjde podle vývojářů dokončit různými způsoby podle toho, jakou zvolíte taktiku. Aby byla naše jednotka stále připravená na těžší a těžší mise, budeme zlepšovat schopnosti našich svěřenců a rozvíjet jejich specializaci. Aby partyzáni přežili ve svém skrytém doupěti, musíte mezi misemi rozvíjet nejen samotný tábor, ale myslet také na to, abyste měli k dispozici dostatek zdrojů. Do našich řad přitom nebudeme přijímat jen rudoarmějce, ale rovněž obyčejné civilisty, kteří budou ochotní se připojit k boji.

Ostatně ani příběh nebude hrát vedlejší housle. Coby hráč se ujmete zmíněného velitele rudé armády. Alexej Zorin uprchl z nacistického zajetí a prahne po odplatě. Vaším hlavním úkolem bude získat více času pro obránce Leningradu, aby se připravili na německý útok. Budeme přitom činit těžké morální volby a řešit problémy s disciplínou, protože jednotku definují i vztahy uvnitř skupiny. Kromě misí a správy základny se máme pohybovat i na globální strategické mapě, kde budeme otevírat nové oblasti a posílat do nich partyzány na průzkum.

Musíme se například rozhodnout, zda pomůžeme civilistům, ale prozradíme tak svou pozici, anebo projdeme bez povšimnutí okolo nich.

Pokud jde o zmíněné volby, čekají nás náročná morální dilemata. Musíme se například rozhodnout, zda pomůžeme civilistům, ale prozradíme tak svou pozici, anebo projdeme bez povšimnutí okolo nich. Na každém kroku proti nám přitom bude stát početně silnější a lépe vybavený nepřítel. Vliv na průběh mise může mít i počasí a denní doba.

Partisans 1941 budou součástí Steam Summer Festivalu a bude možné si hru vyzkoušet. Ještě předtím se ale na preview verzi podíváme společně ve streamu. Už ji máme k dispozici. Největší překvapení ale řadu z vás možná bude čekat při pohledu na profil hry na Steamu. Nejenže je celý popis v češtině, ale tabulka ujistí, že titul se dočká českého rozhraní a titulků, což je skvělá zpráva pro všechny české a slovenské hráče. Oficiální překlad vzniká ve spolupráci se skupinou ADV Dream.

Líbit by se vám mohl také Iron Harvest

Bohužel je v tuto chvíli nedostupná dříve funkční oficiální stránka hry i samotného studia Alter Games. Hra se prvně předvedla v akci loni v srpnu na Gamescomu. Partisans 1941 vydává společnost Daedalic Entertainment. 

Pokud vás podobná tématika láká, věnovat byste měli pozornost i hře Iron Harvest, která je spíš klasickou real-time strategií a je zasazena do alternativní historie roku 1920, ale mohla by se vám také trefit do vkusu. Zdeněk nedávno titul vyzkoušel a sepsal z něj dojmy a zařadili jsme jej také do streamu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru