UnMetal, Versus Evil, Parodie na Metal Gear sází na klasickou stylizaci

Parodie na Metal Gear sází na klasickou stylizaci

UnMetal si dělá legraci ze slavné stealth akce. Může se tak vyhnout stopce ze strany Konami

Zdroj: Francisco Tellez de Meneses
13. 4. 2021
Název: UnMetal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , ,

Nejrůznější komunitní pokusy o remake některého ze starších dílů ságy Metal Gear nemají zrovna na růžích ustláno. Konami po těchto hrách od fanoušků jde poměrně tvrdě a několik projektů už narazilo dříve, než stačily vůbec vyjít. Neměla by ale parodie s estetikou odkazující k prvním dílům větší naději uniknout právnímu oddělení? Rozhodně si myslím, že ano, pokud se titul UnMetal vyhne příliš očividným spojnicím s originálem.

Píše se rok 1972 a vy jste uvězněni za zločin, který jste nespáchali. Klasika. Hlavní hrdina ale s vaší pomocí samozřejmě unikne. Jak se nicméně nakonec ukáže, za tím vším je mnohem víc a v sázce je mnoho. Na nás jako na hráče čeká klasický dvourozměrná stealth akce s prvky humoru, láká autor.

Ale pozor v této retro stealth akci nevystupuje žádný Snake, nýbrž Jesse Fox, takže v Konami mohou zůstat klidní…

UnMetal budeme sledovat z ptačí perspektivy jako u prvních her ze série Metal Gear. Těšit se můžeme na plížení, boj, ale i špionážní finty. Omráčeného nepřítele dokážeme odtáhnout mimo dohled ostatních, budeme likvidovat bezpečnostní kamery nebo používat noční vidění. Dojde i na akčnější vložky, jakou je jízda na motorovém člunu.

Podle autora je to pocta pixelartu, šestnáctibitovým hrám a akčním filmům z osmdesátých let. Nejprve budeme bojovat holýma rukama, ale později se dostaneme i k mnoha zbraním. Máme sbírat a kombinovat předměty i vylepšovat své schopnosti. UnMetal nabídne 10 přibližně hodinových kapitol. Každá má prý unikátní nepřátele. Celkem narazíme na 15 bossů, 8 zbraní a stovku předmětů.

I když by hra neměla obsahovat žádné přímé zmínky nebo odkazy na Metal Gear, je zjevně plná větší i menších narážek, ať už jde o náplň hry, její interface, komunikační rozhraní nebo koneckonců podobu hlavního hrdiny. Ale pozor v této retro stealth akci nevystupuje žádný Snake, nýbrž Jesse Fox, takže v Konami mohou zůstat klidní…

Za hrou stojí Francisco Tellez de Meneses vystupující také pod přezdívkou unepic_fran a vydavatelem je společnost Versus Evil. Vydání hry by už mělo být za dveřmi. Na Steam je navíc k dispozici demo a UnMetal má profil i na GOGu. Kromě PC měla hra vyjít také na PS4, Xbox a Switch. Původně avizovaná verze pro Vitu je podle mě vzhledem k plánovanému ukončení PlayStation Storu v ohrožení. Ale nechme se překvapit. Titul pohání vlastní engine a jeho cena by se měla pohybovat okolo 10 eur.

O UnMetal shodou okolností informujeme ve stejné chvíli, kdy se internetem opět šíří nepotvrzené zprávy, že vznikají oficiální remaky několika her ze série Metal Gear. Má na nich údajně pracovat studio Bluepoint Games, které už dříve vylepšilo hry Demon’s Souls, Shadow of the Colossus nebo trilogii Uncharted. Ba co víc, v roce 2011 se podílelo také na Metal Gear Solid HD Collection, která obsahovala vylepšené porty starších her. Jiný zdroj zase v posledních dnech tvrdil, že Konami hledá partnery pro značku Metal Gear a nabízí její licenci.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru