Paraguayský horor nás vezme do džungle

V jihoamerické variaci na Blair Witch po nás půjde slepá služebná. Hrdinou je politik na útěku

Zdroj: Waraní Studios
14. 9. 2020
Název hry: The Origin: Blind Maid Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Kdy jste naposledy hráli nějaký paraguayský horor? Asi to nebude váš denní chleba, ale to nevadí, brzy si všichni můžeme doplnit “portfolio”. Vývojáři z jihoamerického týmu Waraní Studios právě jeden takový chystají. Hra The Origin: Blind Maid nás vezme do oblasti Gran Chaco, kterou místní přezdívají Zelené peklo. Rozsáhlý region se nachází na území Paraguaye, Bolívie i Argentiny a ze zdejších mýtů, legend a folklóru má čerpat rovněž děsivý příběh.

Prostředí má být divoké a studio láká, že jde o kulisu z pohledu videoher jen málo využívanou.

Ve first person hororu se staneme zkorumpovaným politikem, který je na útěku před spravedlností poté, co byl obviněn z několika trestných činů. Jeho plán byl jednoduchý – uniknout přes Gran Chaco z Paraguaye do Brazílie. Případně se tu skrývat. To ovšem ještě netušil, že tu narazí na něco mnohem děsivějšího – slepou služebnou, nadpřirozenou bytost s tragickou minulostí. Odtud pochází název Blind Maid.

Právě její historii budeme odhalovat v pěti napínavých kapitolách, slibují vývojáři. Pokud tedy dříve nezemřeme. Autoři tvrdí, že The Origin: Blind Maid nás od prvních minut donutí bojovat o život. Budeme zkoumat různá prostředí, párat po věcech které nám umožní přežít, zatímco zlo nám bude nestále v patách. Prostředí má být divoké a studio láká, že jde o kulisu z pohledu videoher jen málo využívanou.

Oblast Gran Chaco si Waraní Studios nevybrali náhodou. Upozorňují na to, že řada her čerpá inspiraci z anglosaských, středoevropských nebo asijských mýtů a legend, ale jihoamerický kontinent má podle nich vlastní bohatý a děsivý folklór, který je ve hrách neprávem opomíjen. Narazíme proto prý na úplně jiný druh duchů a dalších příšer.

Spíš než na přímou konfrontaci sází The Origin: Blind Maid na plížení a vyhýbání se nebezpečí, zejména v počátku hry. Později se však přeci jen dokážeme ubránit a vrátit úder. Používání tradičních zbraní by přesto mělo být omezené a limitovat nás bude i minimum munice. Bojovat bychom měli jen tehdy, pokud opravdu nemáme jinou možnost.

Naučíme se vytvářet lektvary i používat černou magii, s jejíž pomocí odrazíme nepřátele.

Budeme využívat léčivé rostliny nebo dokonce svěcenou vodu. Postupně máme vylepšovat i naši vlastní postavu, a to po stránce fyzické, mentální i spirituální. Naučíme se vytvářet lektvary i používat černou magii, s jejíž pomocí odrazíme nepřátele. Současně ale máme řešit náročné hádanky. To vše ve snaze zachránit si holý život a zjistit původ slepé služebné.

Z hlediska zasazení novinka trochu připomíná amazonský survival Green Hell, náplní zase přirozeně Blair Witch od polského Bloober Teamu a další podobné first person horory. The Origin: Blind Maid míří na PC, PS4, Xbox One i Switch a vyjde začátkem příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru