Paradox pozastavuje další vývoj Imperator: Rome

Paradox pozastavuje další vývoj Imperator: Rome

Společnost se dramaticky mění, má přes 150 zaměstnanců a síly jsou nyní potřeba jinde

Zdroj: Paradox Interactive
3. 5. 2021

Jedna ze skvělých vlastností her od Paradoxu je jejich trvanlivost. Hráči si zvykli, že i několik let po vydání jsou oblíbené grand strategie plné čerstvého obsahu a nezapomíná se ani na důležité updaty. Nikdo proto zřejmě nečekal, že teprve dva roky starý Imperator: Rome už nebude mít hráčům co nového nabídnout, a přesto tahle zpráva zaznívá přímo od lidí z Paradoxu. V obsáhlém vzkazu fanouškům vývojáři vysvětlují, že studio prochází velkou restrukturalizací a na Rome: Imperator pro tuto chvíli nezbývají kapacity.

Ani jedna z vývojářských skupin na Rome: Imperator skutečně nepracuje. Důvodem je snaha dotáhnout všechny změny napříč celým studiem a teprve až potom hledat další kapacity pro vývoj.

„Mohli jste si všimnout, že jsme nezmínili Imperator: Rome v souvislosti s žádným z našich interních týmů,“ poukazují vývojáři a odkazují k trojici subjektů, na které se Paradox rozdělil. Ani jedna z vývojářských skupin – zelená, červená ani zlatá – však na Rome: Imperator skutečně nepracuje a důvodem je snaha vývojářů dotáhnout všechny důležité změny napříč celým studiem a teprve až potom hledat další kapacity, které by hru držely při životě. „Pravidelně vyhodnocujeme hry, na kterých pracujeme. Kde se momentálně nachází, kam směřují a kolik lidí a dalších zdrojů je do jejich vývoje zahrnuto,“ vysvětlují vývojáři dále. Jednoduchou matematikou si pak dali dohromady, že lidi z Imperatora potřebují momentálně použít u jiných projektů, a až se celý tým rozroste, hra se dočká další péče. Paradox nicméně upozorňuje, že se tak nemusí stát ještě dlouho a navázání na nedávný velký update může výhledově ještě trvat.

Co se týče studia jako takového, interní týmy čítající dohromady přes 150 zaměstnanců pracují na Stellaris, Crusader Kings III, resp. Hearts of Iron IV, to jsou ale pouze hry, které jsou známé a již se dočkaly svého uvedení. Paradox však láká na blížící se PDXCON, který má proběhnout od 21. do 23. května, na němž prý odhalí minimálně jednu z teprve připravovaných a dosud nepředstavených her. „Každý tým má svého manažera, pod kterým roste počet zaměstnanců. Společným úsilím je vytvářet ty nejlepší strategie na světě. Jsme jedna velká rodina a stále tvoříme jedno velké studio Paradox Development,“ říkají vývojáři.

Neměli bychom proto nad rámec vnitřní restrukturalizace čekat žádné výrazné změny, a to ani v případě her, kterými se chtějí lidé z Paradoxu do budoucna zabývat. Jen to budeme muset vydržet nějakou dobu bez Rome: Imperator, kterému fanoušci nemalují příliš zářnou budoucnost. V komentářích přímo pod příspěvkem vývojářů vyjadřují hráči soucit s pozastavenou hrou a rovněž se ptají, proč ze zmiňovaných her vypadly zmínky o Europa Universalis 4. Hra z roku 2013 se před několika dny dočkala rozšíření Leviathan, které ale má na Steamu extrémně záporné hodnocení a situace kolem hry je přinejmenším neutěšená. Fakt, že ji vývojáři opomínají ve výčtu rozpracovaných titulů, tak zřejmě předznamenává ukončení její podpory, které by ale na druhou stranu přišlo po necelých osmi letech a téměř dvacítce větších DLC.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru