Paradox je spokojený s novými vývojáři Bloodlines 2

Jméno týmu vydavatel dál tají a vysvětluje proč. PC Gamer spekuluje o Harebrained Schemes

Zdroj: Paradox Interactive
18. 11. 2021

Hře Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 od Paradoxu se bohužel v poslední době věnujeme zejména v souvislosti s jejím problematickým vývojem. Naposledy jsme v říjnu psali, že vydavatel po odstavení studia Hardsuit Labs vážně uvažoval, že projekt úplně zruší. Prozradil to šéf společnosti Paradox Interactive Fredrik Wester. Ani tehdy ale neřekl, kdo na titulu teď dělá. Wester jen uvedl, že se jedná o velmi renomovaného a talentovaného vývojáře, který v minulosti vytvořil řadu různých her. Ujistil také, že nový tým nezačíná od nuly a zužitkuje práci Hardsuit Labs.

Finanční ředitel Alexander Bricca vysvětlil, že dávají přednost tomu, aby se studio mohlo plně soustředit na vývoj hry a nezaobírat se zatím reakcemi fanoušků.

Stejně úzkostlivě jako autory Wester tajil také možný termín vydání. Když byl ale naposledy konfrontován, že se spekuluje až o roce 2023, odpověděl, že by se dalo říct, že před sebou mají ještě nějaký čas. Teď jsme se nově dočkali pár dalších náznaků. Vydavatel je podle posledních zpráv spokojený s tím, jaký pokrok hra udělala pod vedením nových vývojářů, které ale Paradox stále tají. Finanční ředitel Alexander Bricca vysvětlil, že dávají přednost tomu, aby se studio mohlo plně soustředit na vývoj hry a nezaobírat se zatím reakcemi fanoušků. Proto jméno týmu takto tají a chtějí to tak ještě nějakou dobu nechat.

Jinak si ale noví autoři vedou dobře a Paradox je s nimi spokojený. Ani tak se ale celý proces neobejde bez dalších zpoždění. Teď vydavatel říká, že bude ještě nějakou dobu trvat, než budou moci začít mluvit o datu vydání. To přirozeně nasvědčuje tomu, že je před autory ještě spousta práce a dlouhý kus cesty, než že by nás chtěl Paradox překvapit třeba v polovině příštího roku. Osobně nepředpokládám, že by hra vyšla dřív než v roce 2023.

Stěhoval se projekt jen v rámci Seattlu?

Kdo na hře teď vlastně dělá, samozřejmě dráždí fantazii fanoušků. Do úvahy připadají různá jména, magazín PC Gamer nově spekuluje, že by to mohl být tým Harebrained Schemes. Paradox jej koupil v červnu 2018 a sídlí v Seattlu stejně jako Hardsuit Labs. Americký tým má zkušenosti s licencovanými značkami jako BattleTech nebo Shadowrun a vrátil se do něj Kevin Maloney, který předtím odešel z Harebrained Schemes, aby pracoval právě na Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Odstavení Hardsuit Labs od projektu oznámil Paradox letos v únoru. Ve studiu má přitom od roku 2018 asi třetinový podíl. Studio Hardsuit Labs sídlí v Seattlu a bylo založeno v roce 2015. Jeho autoři se předtím podíleli na mnoha jiných úspěšných hrách. Tým vytvořil hru Blacklight: Retribution. Kromě odkladů se Bloodlines 2 dotkl i odchod scenáristy Chrise Avellona. Musel odejít po obviněních ze sexuálního obtěžování a Paradox prohlásil, že jeho práce bude ze hry odstraněna.

Více podrobností o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 najdete v našich starších novinkách.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím