Papers, Please se vrací. Nově míří na mobily

Lucas Pope po letech přináší svůj oceňovaný dystopický simulátor na další zařízení

Zdroj: Lucas Pope
25. 7. 2022
Název hry: Papers, Please Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 8. 2013 Platformy: , , , , , Žánr:

Americký designér a jeden z předních představitelů herní indie scény Lucas Pope se proslavil svými netradičními tituly, jež kombinují nejen zajímavé mechanismy a vzhled, ale i myšlenku. Ještě před vydáním dalšího ze svých hitů Return of the Obra Dinn na sebe upoutal pozornost obrovským trhákem v podobě dystopického simulátoru hraničního úředníka s názvem Papers, Please. A právě tuto hru nyní po letech přináší na další zařízení, tentokrát na mobily. Papers, Please vyjde na Android a iOS už 5. srpna, cena ovšem zatím není známa.

Papers, Please původně vyšlo 8. srpna 2013 na PC (Windows a Mac) a rázem si hra získala přízeň a nadšené ohlasy ze strany hráčů i kritiků. Navíc byla shledána jako ideální reprezentace spojení světa videoher a umění, k tomu se navíc pochopitelně přidala celá řada nominací a oceněnění, stejně tak velké množství prodaných kopií. Na začátku roku 2014 Pope hru nabídl i uživatelům Linuxu a ke konci roku vydal verzi pro iPad, u níž došlo k nedorozumění, kdy mu bylo ze strany Applu nařízeno, aby hru cenzuroval kvůli pornografickému materiálu, jímž mělo podle něj být vyobrazení skenu těla, to se však nakonec vyřešilo. V témže roce na Gamescomu oznámil i verzi pro PlayStation Vita, tu však nakonec vydal až 12. prosince 2017. A nyní po téměř pěti letech od poslední verze hry oznámil, že se hry konečně dočkají i mobilní hráči.

Hra byla kvůli pohodlnému hraní na mobilu přepracována do vertikální podoby, celé její rozhraní tedy bude zkrátka na výšku, jelikož Pope chtěl, aby vše působilo zcela přirozeně. To ovšem nemá být jedinou změnou, ve hře bude možné postřehnout i drobné grafické změny a mají se objevit i nějaké další drobné úpravy. Pope uvedl, že na tvorbě mobilní verze strávil zhruba osm měsíců. Často se jej hráči ptají i na možnost konzolových verzí, ty ovšem Pope zklame, neboť v tomto ohledu dalším tweetem pouze zavtipkoval, že se jich dočkají v roce 2031. Ale kdo ví…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru