Pacific Drive je survival, ve kterém přežijete díky autu

Veteráni ze slavných studií mluví o „roadlite“ hře. Inspirovala je i série S.T.A.L.K.E.R.

Zdroj: Ironwood Studios
15. 9. 2022
Název hry: Pacific Drive Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Pokud mezi vaše oblíbené žánry patří survival, ale jste už trochu unavení ze stále se opakujícího konceptu chození, vyrábění věcí a bojování, zaměřte se na Pacific Drive. Hra byla představena na včerejším State of Play a váže na sebe hned několik zajímavostí, díky kterým byste měli tenhle titul sledovat. Předně, pracují na něm vývojáři z Ironwood Studios, které v roce 2019 založili veteráni z mnoha slavných vývojářských týmů. Konkrétně jde o lidi ze Sucker Punch, Irrational Games, Insomniac Games, 343 industries nebo Bungie, což zaručuje obrovskou porci zkušeností a správné AAA návyky. Neméně je zajímavý i samotný projekt, který se snaží vzít oblíbený žánr a naroubovat jej na symbiózu mezi hráčem a jeho autem. Zasazení do 50. let minulého století, vliv studené války nebo tajemná Zóna pak působí jako pomyslné třešničky na dortu, který by mohl zachutnat třeba lidem, kteří mají rádi Stranger Things nebo jen mysteriózní americké příběhy obecně.

Ačkoliv můžete sledovat trailer a prohlédnout si první sadu screenshotů, vývojáři se snaží na blogu PlayStationu blíže určit, co vlastně Pacific Drive je. Jak uvádí marketingový specialista Blake Dove, jedná se o roguelite řidičský survival z pohledu první osoby, ve kterém se budete snažit přežít uvnitř zmiňované Zóny. „Vaše auto je kritické pro přežití. Dokud jej budete udržovat v chodu, uchrání vás před okolním nebezpečím,“ říká pak Dove a pouští se do popisu hlavních bodů příběhu. Jak už jsme naznačili výše, hra se odehrává v roce 1955, kdy vláda Spojených států z neznámého důvodu zabrala velkou oblast na severozápadě země. Konkrétně se jedná o Olympijský poloostrov, který původně přilákal řadu technologických společností, aby zde mohly pracovat na svých utopistických vynálezech. Něco se ale nepovedlo, místo bylo zasaženo silnou radiací, celý ekosystém se zhroutil a začaly se dít nevysvětlitelné a nadpřirozené věci. Na to konto zahradila vláda Spojených států vstup na poloostrov velkou zdí a zřídila zde vyloučenou Zónu, která tím pádem láká k prozkoumávání.

Hluboko v lesích najdete sotva jedoucí vůz, který se jako zázrakem odemkne a je schopný urazit cestu z kopce do údolí.

A právě tady vstupuje do hry hlavní hrdina, který jednoduše nemůže odolat všem historkám a konspiracím, které se o Zóně šíří. Rozhodne se do ní vydat, ovšem nepočítá s tím, že v ní nedobrovolně uvízne. Jediná cesta ven vede skrz Zónu, což si hrdina i hráč záhy uvědomí a nezbývá tudíž nic jiného, než risknout svůj život, aby mohl ještě někdy pokračovat. „Hluboko v lesích najdete sotva jedoucí vůz, který se jako zázrakem odemkne a je schopný urazit cestu z kopce do údolí,“ vysvětluje pak okolnosti osudového setkání Blake Dove. Auto dotlačíte do opuštěné dílny, která se následně stane vaší základnou a pustíte se do prvních oprav, zaručujících spolehlivější fungování. Poté vás už čekají výpravy do Zóny, na jejichž konci bude v ideálním případě rozlousknutí celé záhady a odjezd domů.

Jak už bylo uvedeno výše, vývojáři koncipují Pacific Drive jako roguelite – nebo lépe řečeno roadlite – záležitost. Není sice zřejmé, zda budete vysloveně umírat a znovu se rodit, ale připravte se na měnící se cykly, v nichž budete do Zón vyrážet. Zdá se, že soudným okamžikem budou bouře, při kterých se krajina zcela promění a nabídne tak hráči možnost pokaždé navštívit něco jiného, což zní poměrně slibně. Každý biom, jak jej vývojáři popisují, pak přinese odlišné zdroje či předměty, které pomohou nejen hrdinovi, ale především jeho zmiňovanému vozu. „Objevování nových zdrojů vám umožní vybavit své vozidlo obrannými prostředky, vylepšit garáž a najít bezpečnější trasy, které vás zavedou ještě hlouběji do Zóny,“ dodává Dove. Celkové atmosféře pak značně napomáhá také výtvarný styl a retrofuturistický přístup k výbavě vozu. Jak je vidět ve videu, hráč bude muset sledovat stav vozu, baterii, nejrůznější zařízení pro skenování okolí a do toho všeho ještě řídit. Zajímavé je i přiznání vývojářů, že se nechali inspirovat sérií S.T.A.L.K.E.R., což ale s ohledem na Zónu není zřejmě nijak překvapivé.

Pacific Drive je naplánovaný na rok 2023 a momentálně míří pouze na PS5 a PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru