Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Oznámení nového Assassin’s Creed je prý na spadnutí

Oznámení nového Assassin’s Creed je prý na spadnutí

Náznaky přináší insider i vývojář z Ubisoftu. Vikingové platí, názvy Ragnarok či Kingdom ne

Zdroj: For Honor, Ubisoft
21. 4. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Více než rok už spekulují fanoušci série Assassin’s Creed o dalším pokračování, které by mělo po roční pauze vyjít v průběhu letošního roku. První zajímavé náznaky v podobě plakátů se severským bohem, třímajícím v ruce artefakt nápadně podobný Jablku Edenu, objevil v The Division 2 už loni v březnu hráč s přezdívkou AlifMorrisonudin. Jeho objev následně komentoval magazín Kotaku, který v uplynulých letech pravidelně informoval o dosud neoznámených dílech Assassin’s Creed, a od té doby se má obecně za to, že další dobrodružství bude skutečně z éry Vikingů. Na ploše více než 12 měsíců se pak rozebíraly a vyvracely četné spekulace o názvu, zasazení nebo hlavních hrdinech, abychom se ocitli na konci dubna 2020 a více, či méně důvěryhodní insideři začali opatrně mluvit o blížícím se odhalení.

Začít musíme s francouzským youtuberem s přezdívkou j0nathan, který byl hlavním hrdinou lednové zprávy o domnělém úniku Assassin’s Creed Ragnarok z databáze německého Amazonu. Jak tehdy zjistili redaktoři GamesRadaru, se screenshotem, o kterém jako jeden z prvních informoval právě zmiňovaný youtuber, bylo s největší pravděpodobností manipulováno a i když tuto domněnku pochopitelně nikdo z Ubisoftu nekomentoval, přikláníme se k názoru, že šlo o podvrh. J0nathan ale ve snaze zjistit něco víc o vikinském Assassinovi neustal a přibližně před týdnem sepsal na svůj Twitter několik bodů s detaily o chystané hře. Za zdroj označil sám sebe a tvrdí, že nová hra nebude mít podtitul Kingdom, ani Ragnarok. Potvrzuje nicméně spojení s Vikingy, uvádí, že se nebudeme pohybovat pouze na ploše Skandinávie a že hlavní hrdinkou má být spíše žena, bez ohledu na to, že bude možné hrát i za muže. Vyvrací rovněž, že by se hrdinka měla jmenovat Jora, jak zaznělo v některých předchozích spekulacích a naznačuje, že bychom se odhalení mohli dočkat už na přelomu dubna a května. Sám ale poslední informaci neoznačuje za nijak převratnou a vysvětluje, že jde o tradiční termín nejen Ubisoftu.

Insider vyvrací, že by se hrdinka měla jmenovat Jora, jak zaznělo v některých předchozích spekulacích a naznačuje, že bychom se odhalení mohli dočkat už na přelomu dubna a května.

Mnohem zajímavější ovšem je, že nezávisle na těchto příslibech komentoval možné odhalení nového Assassinu také mnohem důvěryhodnější zdroj – insider Shinobi. Na dotaz jednoho z fanoušků – kdy dojde k oznámení nového dílu série – odpověděl, že už to nebude dlouho trvat, čímž logicky rozpoutal vášnivou debatu. Pokud vám ale ani tento náznak nestačí, můžeme vás odkázat i na Ashrafa Ismaila – game directora Assassin’s Creed Origins a Black Flag, resp. creative directora nové a dosud neoznámené hry, vznikající v montrealské pobočce Ubisoftu. Ismail odpovídal na dotaz novináře Victora Lucase z EPN.tv, jaká hra měla nejlepší intro, a podle vývojáře prý máme ještě chvíli počkat. I v tomto případě se pod příspěvkem strhla debata, doprovázená především gify ze seriálu Vikingové a hráči dali jasně najevo, že už není na co čekat.

Zdroj: Vortex

Poslední střípky se točí kolem domnělého úniku všech achievementů hry Assassin’s Creed Valhalla, který se objevil na nechvalně proslulém diskuzním fóru 4chan. Příspěvek už byl v mezičase smazán, ale stejně jako v případě screenshotu z německého Amazonu mu nepřikládáme příliš velkou váhu. Dáme-li stranou informace z popisků jednotlivých achievementů, které lze se znalostí posledních dvou dílů Assassin’s Creed a trochy severské mytologie sepsat za několik minut, screenshoty byly upravené a pouhým okem vidíte rozdíl mezi pozadím a jednotlivými texty. I v tomto případě hlásí aplikace Forensically až příliš nápadných manipulací a speciálně do tohoto seznamu byste příliš nadějí vkládat neměli.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru