Oznámení Final Fantasy XVI a SOCOMu je údajně za dveřmi

Obě hry míří na PS5. Final Fantasy má mít časovou exkluzivitu. SOCOM prý dělá Guerrilla

Zdroj: Square Enix/Sony
5. 8. 2020
Název hry: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Není žádným tajemství, že Sony ještě neodhalila všechny karty, pokud jde o lineup her pro PlayStation 5. V posledních dnech se množí náznaky, jaké další tituly můžeme očekávat. Důvěryhodný leaker Navtra přišel na fóru ResetEra s tvrzením, že další na řadě je Final Fantasy XVI, které má mít nějakou formu PS5 exkluzivity. Pravděpodobně půjde o časovou exkluzivitu jako u Final Fantasy VII Remake. Hra prý měla být původně oznámena už v červnu a je blíže, než si lidé myslí.

A proč byste vlastně měli tomuto zdroji věřit? Stejný insider předtím správně “předpověděl” velkou část, her, které Sony skutečně později na nedávné akci pro PS5 představila. Byl také první, kdo prozradil, že Square Enix vydají speciální exkluzivní obsah pro Marvel’s Avengers určený výhradně hráčům na PlayStationu. I to se později potvrdilo. Společnost Square Enix se přitom netaji tím, že některé z dosud neoznámených her se skutečně chystá představit během srpna.

SOCOM U.S. Navy SEALs od Guerrilla Games?

Final Fantasy XVI ale není jediným titulem, o němž se v posledních hodinách čile spekuluje. Tím dalším může být comeback taktické akce SOCOM U.S. Navy SEALs. Její původní autoři ze studia Zipper Interactive dnes už neexistují, stejně jako jejich nástupci ze Slant Six Games. A série jako taková je u ledu od roku 2011, kdy vyšel poslední díl pro PS3. Teď se ale zdá, že by se značka mohla znovu vrátit.

Prvotní informace pochází z 4chanu, takže ji berte s rezervou. Upozornil na ni uživatel Redditu s přezdívkou TheShShCreature, kterého ale přesvědčila skutečnost, že původní leaker ještě před oznámením State of Play prohlásil, že Sony ohlásí na čtvrtek tuto akci a že se z větší části nebude týkat konzole PlayStation 5. A ten samý zdroj teď tvrdí, že ve vývoji je právě nový SOCOM a že míří právě na PS5.

Sony se v minulosti netajila tím, že by si comeback značky přála.

Mohlo by se údajně dokonce jednat o jeden z launchových titulů. Jak správně TheShShCreature připomíná, už před pár měsíci se skutečně objevily nepotvrzené zprávy, že SOCOM se vrátí s PS5 a že na hře pracuje druhý tým studia Guerrilla Games. Prohlásil to například známý leaker Tidux a napovídaly tomu i některé inzeráty, jejichž prostřednictvím firma hledala v uplynulých letech další zaměstnance. Na základě nich můžeme s jistotou říct, že studio pracuje na nějaké multiplayerové střílečce, což by na SOCOM sedělo. A Sony se v minulosti netajila tím, že by si comeback značky přála.

První díl SOCOM U.S. Navy SEALs vyšel v roce 2002 na PlayStation 2 a šlo o jednoho z průkopníků multiplayerového hraní na této platformě. Hra ale nabízela i singl. Její servery fungovaly až do roku 2012.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru