Overwatch 2 nabídne speciální balíček pro hráče první hry

Již potvrzený přechod na model free to play si žádá trochu jiný přístup. Hra vyjde v říjnu

Zdroj: Blizzard
13. 6. 2022
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 10. 2022 Platformy: , , , , , Žánr:

Ještě před včerejší prezentací Xboxu a Bethesdy jsme na základě dosavadních úniků informovali, že Overwatch 2 pravděpodobně vyjde coby free to play titul. Zpráva se nakonec potvrdila a zástupci z Blizzardu přidali také datum vydání předběžného přístupu, které připadá na 4. října. Těžko po několika hodinách soudit, jak velký dopad změna platebního modelu bude na hru mít, rázem ale mizí dosud očekávaná bariéra v podobě nutnosti zaplatit plnou cenu za hru, která se velmi podobá předchozímu dílu, což nedávalo příliš smysl a prozatímní reakce nebyly bůhvíjak pozitivní. Blizzard nicméně chce, aby hráči z původní hry přešli k Overwatchi 2 a lákají je skrze speciální balíček s odměnami pro ty, kdo první díl vlastnili a s chutí hráli.

„Věříme, že hry jsou společenským zážitkem, který by měl mít možnost sdílet každý s každým. Přechod na free to play otevřen a zpřístupní svět Overwatche více lidem než kdykoliv předtím,“ říkají vývojáři v krátkém blogu, který doplňuje včerejší oznámení. Společně se zmíněným datem uvedení pak Blizzard láká na čtvrteční představení hry, které proběhne od 19 hodin místního času a v rámci něhož chtějí vývojáři promluvit víc o platebním modelu, způsobu podpory hry v nadcházejících letech a vrátí se také k nové postavě, kterou odhalili včera. Jde o Junker Queen, královnu smetiště, která se dočkala vlastního krátkého videa a popisu základních schopností, spočívajících zejména v boji na blízko pomocí brokovnice nebo velké sekery. Junker Queen plní roli tanka a nepochybujeme, že ji ve čtvrtek uvidíme v akci.

Co se týče odměny pro majitele původní hry, vývojáři balíček nazývají obligátně – Founder’s Pack – a nárok na něj bude mít každý, kdo si první Overwatch zahraje před 23. červnem. Nárok na odměnu pak trvá do 5. prosince letošního roku, takže okno je poměrně velkoryse nastavené a nikdo ze zájemců by neměl o balíček přijít. Obsahem budou skiny, exkluzivní odznak zakladatele spolu s překvapivým dárkem, který bude oznámen před vydáním hry. Spekuluje se, že odměnou může být zaplacený battle pass nebo cokoliv, co má nějakou skutečnou vyčíslitelnou hodnotu a jde o svého druhu nezbytnost pro vytěžení celého potenciálu Overwatch 2 v daném čase, moudřejší ale budeme skutečně až na začátku podzimu.

Nutno také připustit, že první reakce hráčů jsou veskrze pozitivní a zdá se, že tento krok nakonec Overwatchi 2 prospěje. Tedy, bavíme-li se minimálně o přijetí hry a náboru hráčů, kteří vytvoří jádro aktivní komunity. Na druhou stranu, hráči rovněž připomínají, že hru vyvíjí stejné studio, které obalilo tunou mikrotransakcí endgame v Diablu Immortal, které se v mnoha ohledech tváří jako pay to win záležitost, takže obavy mohou být na místě a část fanoušků zůstává skeptická.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru