Otevřená beta Battlefieldu 2042 má odstartovat 24. září

Tvrdí to insider Henderson i novinář Grubb. O uzavřené fázi se nicméně stále spekuluje

Zdroj: Activision
3. 9. 2021
Název hry: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Ačkoliv byl nový díl Battlefieldu oznámen více než dva měsíce před tím, než jsme se oficiálně dozvěděli první informace o letošním Call of Duty, vývojáři z DICE zařadili zpátečku a vyklidili svému souputníkovi v uplynulých týdnech prostor. To ovšem neznamená, že neplánují vzít podzimní sezónu útokem a jedna z fází bude zahrnovat možnost vyzkoušet si hru ještě před vydáním. Nikdo totiž nepochyboval, že proběhne obligátní betatest a hráčům pranic nevadí, že mu vývojáři po oficiálním potvrzení zatím neurčili konkrétní zářijový termín. Podle úniku italského obchodu Media World se totiž dozvídáme, že se tak má v první vlně stát už v pondělí 6. září a beta prý poběží celý týden až do soboty.

Zdroj: MediaWorld

Původní informace ze zmiňovaného obchodu byla doplněna poznámkou, že přístup v uvedeném termínu dostanou jen ti, kdo si hru stihnou do dnešního dne předobjednat. To by naznačovalo uzavřenou betu, do které se vedle hráčů s předobjednávek s největší pravděpodobností dostanou také předplatitelé služby EA Play. Doprovodný obrázek na kartě Battlefieldu 2042 v databázi Media Worldu byl nicméně odstraněn a nikdo další jej s odkazem na bližší zdroje nekomentoval. Spuštění betaverze v pondělí bez možnosti hrát celý víkend, se nejeví jako zcela pravděpodobné, možná do toho ale vstupují plány Activisionu, zpřístupnit betaverzi Call of Duty: Vanguard už příští týden v pátek. Být první má svou výhodu, otázkou ale zůstává, zda nedošlo k nějakému informačnímu šumu a jestli nezvolí vývojáři jiný termín.

Ten naznačuje prominentní insider Tom Henderson, který prokazoval důvěryhodnost svých zdrojů v průběhu celého roku, a také novinář Jeff Grubb, který se rovněž se svými tipy často strefuje. Oba tvrdí, že beta ve skutečnosti začne až na konci září a zatížena nutností mít hru předobjednanou bude jen krátce. Grubb ve svém pořadu GrubbSnax na portále Giant Bomb mluvil nejdříve o termínu 22. září, s nímž souhlasil i Henderson. Ten však na svém Twitteru v uplynulých hodinách korigoval informace a pokusil se celou situaci vyjasnit na základě informací, o kterých dle svých slov nepochybuje. „Středa 22. září se zdá být termínem předběžného přístupu [do bety], prtoože to je datum, kdy vyprší embargo pro novináře. Ti mají hrát od 20. září. Usuzuji proto, že otevřená beta pro všechny zanče 24. září,“ uzavírá Henderson na Twitteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím