Přípravy Gamescomu pokračují podle plánu

On-line Gamescom rozprostře obsah do čtyř dnů

Organizátoři chtějí dokázat, že plocha výstaviště není třeba. Akci opět zahájí Geoff Keighley

Zdroj: Koelnmesse
20. 5. 2020

Jedním z následků celosvětové pandemie koronaviru je i hromadné rušení společenských akcí všech typů a obětmi v tomto ohledu jsou samozřejmě i herní akce. Ty se přesouvají do on-line prostředí, a to je i případ Gamescomu, na jehož detaily se aktuálně můžeme blíže podívat. Organizátoři totiž vydali oficiální prohlášení, ve kterém blíže přibližují plánovanou on-line formu vyhlíženého herního svátku.

Středobodem dění bude neustále aktualizovaný centrální rozcestník jménem Gamescom now. Ten nabídne kromě uceleného souhrnu odkazů i rozdělení na sekce určené konkrétním oblastem, kam spadají například esporty, cosplay, merch, nezávislé a menší hry a další. Zde se navíc každý den bude objevovat i denní souhrn toho nejzajímavějšího, a to ve formě pořadu Gamescom Daily Show. Samotná on-line akce pak bude probíhat od 27. do 30. srpna a přesnější harmonogram můžete vidět níže.

Z toho lze vyčíst, že už 27. srpna Gamesom opět odstartuje show Opening Night Live, kterou i letos bude moderovat Geoff Keighley. Samozřejmostí je pak to, že Opening Night Live se po odvysílání objeví ve zmíněném hubu Gamescom now. Na konci, tedy 30. srpna, se pak hráči mohou těšit na shrnutí v podobě vysílání jménem Best of Show. Organizátoři Koelnmesse a německá herní asociace Game pak společně avizují, že Gamescom jako takový bude i tentokrát zaměřen právě na hráče, kteří samozřejmě mohou očekávat i to, že tentokrát nebude nutné kupovat vstupenky. Gamescom now a vše, co se na tomto rozcestníku bude nalézat, bude ke zhlédnutí pochopitelně zcela zdarma.

Minulý rok na Gamescom zavítalo na 373 000 návštěvníků a s tím spojený Devcom poté oslovil více než 3 000 profesionálů.

Pořadatelé si tímto krokem mohou zároveň osahat i zcela nový koncept a dost možná tak i naznačí budoucí směr, který mohou následovat i ostatní. Vše se ale bude pochopitelně odvíjet od toho, jak se tento netradiční ročník vyvede a jaká bude odezva. Minulý rok na Gamescom zavítalo na 373 000 návštěvníků a s tím spojený Devcom poté oslovil více než 3 000 profesionálů. Ti přitom určitě nezůstanou opomenutí a i Devcom letos přichází s vlastní on-line alternativou. Ta se ale bude rozprostírat v podstatně širším časovém horizontu a první její části přijdou už v červnu, a to včetně pravidelné show. Ta hlavní událost jménem Devcom Digital Conference 2020 bude probíhat od 17. do 30. srpna a nabídne přes šest desítek předem připravených a nahraných přednášek od více než stovky účastníků. Letos se zaměří mimo jiné i na začínající týmy a Devcom se pokusí poradit s tím, jak s vývojem her obecně začít. Detaily už přináší web Devcomu.

Felix Falk z německé herní asociace Game pak k chystanému ročníku Gamescomu dodává následující: „Ptali jsme se sami sebe, jak bychom měli reagovat, protože tolik událostí se ruší a přesouvají se na příští rok. Rychle jsme se ale rozhodli, že chceme jít digitální cestou. Už jen proto, že se naše digitální složka loni výrazně rozšířila a měli jsme za sebou výrazný pokrok, takže jsme už pro pokračování nechtěli rok čekat. Zároveň také cítíme – a myslím si, že to platí pro herní průmysl jako celek – že v těchto časech máme odpovědnost za to, že hry dělají lidem radost a spojují je. Všichni v průmyslu máme společnou zodpovědnost za to, abychom v takové krizi byli inovativní.“ Zda se to podaří, to uvidíme již brzy, organizátoři nicméně údajně prozkoumávali až na tři desítky odlišných konceptů, z nichž nakonec vybrali tu nejlepší možnou alternativu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru