Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Paradox Interactive, Odvolaní autoři Bloodlines 2 začali propouštět

Odvolaní autoři Bloodlines 2 začali propouštět

Ze studia Hardsuit Labs musí odejít řada zaměstnanců. Není jasné, co to pro firmu znamená

Zdroj: Paradox
2. 3. 2021

Ve studiu Hardsuit Labs se začalo propouštět poté, co byl tým odvolán z vývoje hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, jak nedávno oznámil vydavatel, kterým je společnost Paradox Interactive. Začali se ozývat první vývojáři, kteří v důsledku této změny přišli o práci. Propouštění se má týkat především lidí, kteří pracovali na příběhu. Ale nejen jich.

Lidé už si hledají novou práci

Například Samantha Wallschlaeger, která pracovala jako lead narrative designer, přitom do týmu nastoupila teprve v říjnu. Na Twitteru už potvrdila, že hledá nové místo. Podobně ja na tom Nicole Stanford nebo Anna C. Webster. Odcházejí také producenti Austin Maestre a Markus Azeltine. Většinu zjevně zpráva hodně zaskočila.

Zatím není jasné, kolik přesně lidí bude muset studio Hardsuit Labs opustit. Na vyjádření vedení se čeká. Snad to týmu nezlomí vaz úplně. Situace trochu připomíná chvíli, kdy německé studio Yager přišlo z rozhodnutí Deep Silveru o vývoj Dead Island 2. I tehdy to málem znamenalo pro firmu konec.

A co bude dál?

Nezávislé studio Hardsuit Labs sídlí v Seattlu a bylo založeno v roce 2015. Jeho autoři se předtím podíleli na mnoha jiných úspěšných hrách. Tým vytvořil hru Blacklight: Retribution. V lednu 2018 Paradox získal v týmu třetinový podíl. Kromě odkladů se Bloodlines 2 dotkl i odchod scenáristy Chrise Avellona. Musel odejít po obviněních ze sexuálního obtěžování a Paradox prohlásil, že jeho práce bude ze hry odstraněna.

Paradox oznámil překvapivou novinku o odvolání vývojářů a odkladu hry minimálně na příští rok minulý týden. Pozastavil také předobjednávky na Bloodlines 2. Zatím ale neprozradil, kdo hru dokončí. Více podrobností o samotném střídání najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru