Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Odhalení Overwatch 2 je stále pravděpodobnější

Odhalení Overwatch 2 je stále pravděpodobnější

Stanice ESPN obdržela detaily k programu BlizzConu. Největší novinkou má být PvE režim

28. 10. 2019
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Pokud jste u nás minulý týden četli článek o nadcházejícím ročníku BlizzConu, vedle Diabla 4, expanze pro World of Warcraft či dalšího rozšíření pro Hearthstone jsme zmiňovali také množící se náznaky druhého dílu kompetitivní týmové střílečky Overwatch. I přes to, že se podobné úvahy nezdají na první pohled jako logické – ostatně, do Overwatch stále přibývají noví hrdinové a hra má v zámoří rozjetou vlastní ligu – podle nejrůznějších úvah zájem pomalu uvadá. Blizzard sice nezveřejňuje statistiky a počty aktivní hráčů, ale soudě podle stížností stran dlouhé čekací doby na spuštění zápasu, případně dle počtu diváků na Twitchi, hra z roku 2016 by potřebovala osvěžit. A právě to by měl zaručit druhý díl, o kterém se spekuluje už nějakou dobu, a pouhý týden před startem BlizzConu o něm už některá média hovoří zcela otevřeně. Navíc nejen ta herní, ale i zcela mainstreamová, jako například stanice ESPN, která obdržela detaily programu BlizzConu a potvrzuje PvE mód, novou mapu, minimálně jednoho nového hrdinu a vše dokládá i obrázkem, na němž je Lúcio a vedle něj logo Overwatch s oranžovou dvojkou.

„Blizzard tento týden na BlizzConu odhalí Overwatch 2,“ říkají lidé z ESPN a vyjmenovávají výše uvedené detaily. Odvolávají se přitom nejen na dokument, který obdrželi od Blizzardu, ale také na vlastní zdroje a úvahy herních portálů. „Už v červnu na Kotaku bylo uvedeno, že Blizzard pracuje na druhém díle [Overwatch] se zaměřením na PvE s tím, že využívá materiály z jiných her, kam spadá i zrušená střílečka ze světa StarCraftu,“ píše se ve článku dál. Konkrétně by pak měl PvE režim podle ESPN zahrnovat příběhovou část pro 4 hráče zasazenou v jedné z misí do brazilského Ria, hráči ale logicky nepřijdou ani o klasický kompetitivní režim 6v6 tak, jak známe z původní hry. Co se týče nové mapy, měla by být zasazená do Toronta a určená pro chystaný režim Push, který ve hře doprovodí klasický playlist složený z módů Assault, Control, Escort a Hybrid. Jak poznamenávají lidé z ESPN, Push bude prvním novou herní variantou od roku 2015, kdy Overwatch opustil fázi betatestu.

S příchodem nového módu pak údajně chtějí vývojáři přilákat zpět ztracené hráče, jejichž výběr se často omezil na jeden dva režimy a zbytek svou (ne)popularitou značně zaostával.

Poslední věcí, o které ESPN otevřeně mluví, jsou změny v herním lobby, kde by mělo ke slovu přijít omezení ve výběru hrdinů. Klasický lock, v případě Overwatch na 2 útočné, 2 defenzivní a 2 podpůrné třídy hrdinů, by měl zaručit plynulejší a efektivnější hru, což momentálně může být se zcela otevřeným přístupem problém. Jednak hráči i přes upozornění nemusí sestavovat vyvážené týmy a jednak nevznikají přirozené specializace, takže některé důležité role zůstávají neobsazeny a tým značně snižuje svoji šanci na úspěch. S příchodem nového módu pak údajně chtějí vývojáři přilákat zpět ztracené hráče, jejichž výběr se často omezil na jeden dva režimy a zbytek svou (ne)popularitou značně zaostával. Do velké míry by se pak měly v Overwatch 2 odrážet ve zkušenostech, které Blizzard získal ve zmiňované Overwatch League, která by se měla v nadcházející sezóně rozšířit o regionální ligy a elitní sestavu týmů doplnit o spoustu dalších. Nakolik jsou informace přesné se ale dozvíme až v pátek od 19 hodin, kdy BlizzCon startuje.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru