Od zítřka bude PUBG fungovat jako free to play

Jedna z prvních komerčně úspěšných battle royale her se chystá na velmi důležité změny

Zdroj: Krafton
11. 1. 2022
Název hry: PlayerUnknown’s Battlegrounds Vývojář: Vydavatel: , , Datum vydání: 20. 12. 2017 Platformy: , , , Žánr:

V průběhu loňského udílení cen The Game Awards došlo na potvrzení dosavadních spekulací, že oblíbený battle royale PUBG změní na PC i konzolích formu monetizace z prémiové na free to play. Pokud patříte k aktivním hráčům, nemohli jste si nevšimnout, že hra není kvůli probíhající údržbě dostupná, zatímco se mění její zápisy v databázích Steamu a Microsoft Storu. Ty už uvádí, že je PUBG – ale přesněji bychom měli napsat PUBG: Battlegrounds – dostupné zdarma, i když se tak ve skutečnosti stane až zítra v 9 hodin.

Dovrší se tím nicméně všechny plánované změny, které by měly pomoci udržet hru na předních příčkách popularity. Není totiž žádným tajemstvím, že se PUBG stále velmi daří a podle statistik Steamu jej jenom skrze tento launcher hraje kolem 300 000 hráčů denně. Přesto je přechod na free to play model žádoucí zejména s ohledem na další populární hry tohoto žánru a skutečnosti, že se z free to play přístupu stává zejména na tomto poli jisté dogma, proti kterému už nechtějí vývojáři a vydavatel jít.

Sluší se nicméně připomenout, že PUBG Corporation ani Krafton nehází dosavadní majitele hry přes palubu a nabídne jim prémiové členství, které se bude novým hráčům prodávat za cenu odpovídající 13 dolarům. Za jednorázovou platbu, případně skrze předchozí vlastnictvím hry, se hráči dostanou do programu Battlegrounds Plus, které automaticky garantuje XP boost pro rank Survival Mastery, dále medaili za věrnou službu, sadu speciálních kapitánských skinů a 1300 G-coinů pro nákup kosmetických předmětů. Tím zdaleka nejdůležitějším je ale přístup do hodnocených zápasů a možnost vytvářet si zápasy vlastní. Tato část hry totiž bude odepřena těm, kdo se rozhodnou hrát pouze free to play jádro.

Jde v podstatě o shodné řešení jako například u Counter-Striku, který z prémiového modelu rovněž přešel na free to play, ale původní majitele či hráče ochotné zaplatit za tzv. Prime Status tímto způsobem odlišuje od těch, kdo platit nechtějí. Patrně i z tohoto důvodu se hráči nestaví na žádný viditelný či hlasitý odpor a volají v podstatě jen po tom, aby vývojáři na hru nezanevřeli, aby ji i nadále vylepšovali a hlavně aby se starali o pravidelné banování cheaterů, kteří nepochybně dorazí v ještě větším měřítku, než tomu bylo doposud.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím