Ochranná známka na Amico byla nakonec obnovena

Šéf společnosti situaci kolem retro konzole mírně uklidňuje. Kdy ale zařízení vyjde?

Zdroj: Intellivision
6. 7. 2022

Už několik dlouhých měsíců se zdá, že retro konzole Intellivision Amico možná nikdy nedorazí na trh. O vleklých problémech, které po fiasku investiční kampaně vyústily v propouštění zaměstnanců, jsme na Vortexu psali několikrát, minulý týden se k nim však přidalo zdánlivé neprodloužení ochranné známky, což podle mnohých věstilo blížící se definitivní konec. Projekt, jehož cílem bylo vrátit na trh modernizovanou verzi konzole z 80. let, byl oznámen už v roce 2018 s tím, že první kusy měly zájemcům dorazit nejpozději do 24 měsíců, nic z toho se však nestalo a právě nemožnost disponovat právy na označení „Intellivision Amico“ působily výhružně. Podle šéfa celého projektu a společnosti Intellivision Phila Adama ale došlo na nedorozumění a trademark společnost vlastní.

Phil Adam zareagoval po kanonádě článků po celém internetu na dotaz magazínu IGN, aby mu potvrdil, že zdánlivé opuštění ochranné známky bylo pouze dílem pomalého postupu příslušných úřadů. V e-mailu, který zmíněnému webu zaslal, poskytl screenshot z databáze Trademark Electronic Search System, který platnost ochranné známky potvrzuje. Datum vyplnění všech náležitostí a přiřknutí vlastnictví je 30. 6. 2022, což byla lhůta, do které měla společnost poskytnout například detailnější informace o zahrnutí oborových segmentů, v nichž má ochranná známka platit. A ačkoliv se například podle zápisu v jiné databázi Patentového úřadu USA zdá, že Intellivision tyto informace neposkytl, jde skutečně jen o výsledek pomalé aktualizace.

Phil Adam magazínu IGN dále potvrdil, že se na konzoli stále usilovně pracuje a stejně jako v minulých případech naznačil, že se hráči už brzy dočkají. Již dříve společnost Intellivision uklidňovala dění videem, ve kterém došlo na rozbalení krabice s konzolí a veškerým příslušenstvím, nešlo však o bůhvíjaký příslib. Naopak, v úvodu zmíněné propouštění, podivné vydávání krabicových verzí prvních her, které však nejde nikde přehrát, nebo snaha licencovat některé své značky i pro jiné systémy, vypovídají o velmi špatné finanční situaci a neustálém pohybu na hraně. Na každý pád, všechny formální náležitosti má Intellivision v souvislosti s ochrannou známkou v pořádku a nic ji nebrání v tom, ukázat světu, že kritické ohlasy nebyly na místě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru