Forza Motorsport, Microsoft, Očekávaná Forza Motorsport bude mít české titulky

Očekávaná Forza Motorsport bude mít české titulky

Vývojáři potvrdili, že nové tratě budou přibývat zdarma. Neděláme live-service hru, dodávají

Zdroj: Microsoft
25. 9. 2023
Název: Forza Motorsport Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 10. 2023

Už jen dva týdny dělí fanoušky virtuálního závodění od vydání hry Forza Motorsport, na které pracují odborníci ze studia Turn 10. O hře se v posledních týdnech mluví velmi často, sám kreativní ředitel Chris Esaki ji prezentuje v komunitních streamech a spolu se svými kolegy dává jedno interivew za druhým. Tím, jak se uvedení hry přiblížilo, tak dochází i na nejrůznější detaily, kam nepochybně spadají také informace o budoucím přidávání obsahu. Po vzoru předchozích dílů je na místě očekávat větší rozšíření i postupný růst počtu dostupných vozidle či tratí, vývojáři z Turn 10 ale k novému dílu série přistupují trochu jinak a již od začátku s vědomím, že by se ze hry měla stát platforma pro budoucí roky závodění. V interview pro magazín IGN však Esaki spolu s generálním manažerem značky Danem Greenawaltem vysvětlují, že Forza Motorsport není live-service hra s minimem obsahu na začátku a vidnou dramatického růstu v dalších měsících a letech, ne, hráči se mají těšit na plnohodnotnou AAA hru, která bude postupně zrát a stávat se ještě lepší.

Rozhovor s Esakim a Greenawaltem je poměrně obsáhlý, hlavní myšlenkou je ale snaha vysvětlit, co všechno vývojáři udělali pro to, aby mohli do hry přidávat další obsah a zároveň se vyhnuli nálepkování, že titul nebude od svého uvedení plnohodnotný. Za tímto účelem oba několikrát zopakují, že Forza Motorsport není live-service hrou v podobě, v jaké dnes hráči takové tituly chápou. Nová Forza má být podle vývojářů obsahem dostatečně a uspokojivě naplněná už od startu a díky navrženým způsobům, které by se za live-service pojetí považovat daly, budou hráči těžit z kontinuálních změn, úprav a vylepšování, které by měly v ideálním případě probíhat po dobu několika let. Dan Greenawalt srovnává s Forzou Motorsport 7, která se dočkala mnoha updatů a změn – zdarma i po zaplacení – což by ale mělo pro tentokrát fungovat jen jako představa, co mohou v základu očekávat hráči od dalšího dílu. Díky novému přístupu ale mohou mít hráči to nejlepší z obou světů a těšit se z toho, jak platforma postupem času vzkvétá.

Chris Esaki mluví o možnosti přidat do kariéry nový herní mód, zapojit do již stávajících nové tratě či vozidla, a to všechno dělat tak, že hráči, kteří si Forzu koupí za rok, vlastně ani nepoznají, že v ní k nějakému doplňování herních zážitků došlo.

Pilířem budou tratě, které chtějí vývojáři z Turn 10 nabídnout všem zdarma, zejména proto, aby nedocházelo ke tříštění komunity. Zaměřit se ale chtějí také na smysluplnost budoucích updatů, aby nedocházelo jen k vydávání nových aut, které ale nebudou nijak více provázány s celou herní nabídkou. Nyní Esaki mluví o možnosti přidat do kariéry nový herní mód, zapojit do již stávajících nové tratě či vozidla, a to všechno dělat tak, že hráči, kteří si Forzu koupí za rok, vlastně ani nepoznají, že v ní k nějakému doplňování herních zážitků došlo. Esaki tedy konkrétně mluví o tom, že se obraz hry promění třeba už po měsíci od říjnového uvedení a že za rok už pravděpodobně nebude ani trochu připomínat hru z dne vydání, ale bez ohledu na možné přehánění je patrné, že vývojáři více plánovali a přizpůsobili hru nejen navenek, ale také uvnitř k tomu, aby mohla fungovat déle.

To se pojí například i s licencemi, kterých vývojáři sportovních či závodních her uzavírají stovky, ne-li tisíce, a zpravidla bývají i důvodem, proč se starší ročníky či díly nemohou po nějaké době prodávat. Zatímco u Forzy Motorsport 7 k ukončení prodeje došlo pouhé čtyři roky po vydání, v případě nového dílu se uzavíraly licenční smlouvy a partnerství s výhledem na další dobu a nemělo by být pro vývojáře problém případně některé části hry odstranit (a nahradit novými), kdyby měly stát v cestě samotné možnosti hru nadále prodávat či provozovat. Tohle všechno pak má podle Esakiho s Greenawaltem vést k tomu, že hráči získají důvěru v dlouhý životní cyklus, jako je tomu například podle jejich slov u her typu League of Legends nebo Counter-Strike, a nebudou se obávat časové investice. Vše by se pak mělo vrátit v tom, že když se hráči titul naučí hrát, mohou se zdokonalovat s vědomím, že za tři roky nevyjde další díl, v němž budou muset defacto začít nanovo. Je ovšem otázkou, jak bude chtít Microsoft či samotní vývojáři postupovat v případě budoucího dílu, jestli dojde k přenesení získaného obsahu, nebo vývojáři skutečně jen budou průběžně aktualizovat přicházející díl bez číslovky, a to i po technologické stránce.

Buď jak buď, zdá se, že i v tomto ohledu by mohla být Forza Motorsport modernějším titulem a chybějící tratě, které nebudou dostupné od začátku, budou do hry postupně zapracovány. Konkrétně mluví vývojáři o okruhu Yas Marina, který bezplatně dorazí už v listopadu, dále o zatím neoznámené trati naplánované na prosinec a také o Nürbrugringu, který bude dostupný od jara příštího roku. Bonusem pro české hráče pak bude také potvrzená česká lokalizace, se kterou se pochlubili správci českého účtu Xboxu na Facebooku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru