The Outer Worlds, Private Division, The Outer Worlds nabídne humor i tradiční prvky RPG

Obsidian Entertaniment shání posily pro svůj další titul

Tvůrci New Vegas a Outer Worlds hledají nové kolegy. Inzeráty naznačují on-line složku hry

23. 9. 2019

Zkušení vývojáři titulů žánru RPG Obsidian Entertainment již brzy vydají svůj další počin The Outer Worlds, ale ještě měsíc před vydáním už začíná internet čile spekulovat o tom, co bude tento tým chystat poté. A díky profesní sociální síti LinkedIn a tomu, že si tam série nově vypsaných inzerátů všiml magazín PC Gamer, víme, že tým Obsidian na odpočinek rozhodně odejít nehodlá. Z několika nabídek pracovních pozic samozřejmě ještě nelze vyčíst nic zcela konkrétního, určitý obrázek si ale udělat lze.

Obsidian Entertainment hledá designéra soubojů se zkušenostmi s boji na blízkost z pohledu první osoby.

Z nabízených inzerátů lze vyčíst, že Obsidian hledají autory zkušené a s několikaletou praxí, což je z pohledu renomé studia jen pochopitelné. Krom těchto očividných informací lze ale také zjistit několik zajímavých detailů. Například to, že ten další chystaný projekt nabídne cykly dnů i nocí, větvené dialogy a bude dokonce obsahovat i on-line složku, což není pro hry od tohoto týmu zcela samozřejmé. Z hlediska zkušeností programátorů se vývojáři poohlížejí po tvůrcích, kteří mají praxi s Unreal Enginem. Ten ostatně využije i The Outer Worlds. Portfolio nabízených pozic je nadále dost široké a vývojáři se poohlížejí například po designérech soubojů, finančních analyticích, programátorech enginu, grafiky i gameplaye, po scenáristech, animátorech i návrhářích uživatelského rozhraní a dalších. U návrháře soubojů určitě stojí za vypíchnutí následující věta z popisu pozice: „Obsidian Entertainment hledá designéra soubojů se zkušenostmi s boji na blízkost z pohledu první osoby.“ A v neposlední řadě stojí za zmínku ještě fakt, že se jedná o pozice určené pro současný tým sídlící v Irvine v Kalifornii. Obsidian tedy nezakládají oddělené pracoviště. Určitě je ale třeba také mít na paměti fakt, že nabízené pozice nemusí nutně znamenat jediný titul a vzhledem k velikosti týmu mohou klidně pocházet i z více rozpracovaných projektů.

Ať už z toho vznikne cokoli, jisté je, že minimálně díky zkušenostem tohoto týmu se bude jednat o něco, co bude budit pozornost napříč hráčskou obcí. Portfolio vývojářů je plné vypilovaných zážitků sloužících jako ideální lákadlo na každé další pokračování jejich vize. A to se ostatně týká i RPG The Outer Worlds, které vychází už 25. října.

Obsidian Entertaniment shání posily pro svůj další titul

Bohatá historie

Studio Obsidian Entertainment bylo založeno už před 16 lety v roce 2003 v Kalifornii. Založení předcházelo konci studia týmu Black Isle, ze kterého se do Obsidianu přesunuli Feargus Urquhart, Chris Avellone, Chris Parker a Chris Jones. A už v roce 2004 se tým zapsal do srdcí hráčů skvělým RPG Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Následovaly například ještě tituly Neverwinter Nights 2 a Fallout: New Vegas, který je dodnes vyzdvihovaný jako jeden z nejlepších dílů série. Za zmínku stojí rozhodně také návrat ke klasickým izometrickým RPG v podobě dvoudílné série Pillars of Eternity či Tyranny. Tým je od roku 2018 součástí rodiny studií Xbox Game Studios, chystané RPG The Outer Worlds ale vyjde na všechny hlavní platformy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru