Objevila se pracovní verze Switche z roku 2016

Objevila se pracovní verze Switche z roku 2016

Získaná data budou zveřejněna až za několik let. Od prodejní verze se liší absencí menu

Zdroj: Forest of Illusion
15. 2. 2021

Loni v květnu postihl společnost Nintendo pravděpodobně největší únik dat v historii. Archiv, který se tehdy dostal na veřejnost, obsahoval zdrojové kódy vydaných i nevydaných her, jejich testovací verze, ale také například informaci, proč namísto přezdívek uživatelů používá ekosystém konzolí od Nintenda pro komunikaci tzv. friend kódy. Ačkoliv šlo o velkou nepříjemnost, únik pravděpodobně pomohl dopátrat všechny detaily o ztraceném rozšíření pro Game Boy, protože se mezi uniklými daty mohl nacházet i ztracený software a kdo ví, třeba bude přibližně 2,5TB balík užitečný i nadále. Potenciálně ho totiž mohou nadšenci začít spojovat s vývojovu verzí aktuálního Switche, který se dostal do rukou nadšencům ze skupiny Forest of Illusion.

O získání konzole informovali před několika hodinami na Twitteru a přidali první detaily, u nichž usoudili, že je bezpečné se s nimi už podělit. V první řadě uvádí, že předprodukční verzi Switche získali od prodejce v Hongkongu. Podle dosavadních zjištění by měla pocházet z roku 2016, necelých 12 měsíců před tím, než se Switch začal oficiálně v březnu 2017 prodávat. Samotný vzhled konzole je už ale na první pohled finální a jediné, co ho odlišuje od zařízení, které můžete mít doma, je podoba kolébky pro zesilování, resp. snižování hlasitosti a podoba šroubků. I testovací verze konzole tedy má kolejnice pro zasunutí Joy-Conů, byť není v tuto chvíli jisté, zda je zachována plná funkčnost.

Je ještě příliš brzy na to, aby mohla citlivá data na veřejnost vzhledem k aktivnímu cyklu konzole a očekávanému budoucímu rozšíření.

Co se týče softwarové výbavy, zařízení postrádá známé rozhraní Horizon, které majitelé Switche používají. Namísto toho je k dispozici pouze servisní menu, ovšem do rozebírání detailů se momentálně Forest of Illusion nepouští. Důvody jsou celkem pochopitelné – je ještě příliš brzy na to, aby mohla data na veřejnost, vzhledem k aktivnímu cyklu konzole a očekávanému budoucímu rozšíření. Přesto ale nadšenci potvrdili, že všechno, co v konzoli našli, pečlivě archivovali a spolu s fanoušky se těší, až budou moci za několik let podat svědectví, s čím se třeba pro Nintendo Switch počítalo v zárodku, ale do finále se vůbec nedostalo. Je navíc pravděpodobné, že díky těmto datům by bylo možné potenciálně dojít k informacím o ochraně a zabezpečení, které by bylo možné zneužít a Forest of Illusion ani vzhledem ke své bohaté historii nebude dělat Nintendu žádné příkoří. Za zodpovědné nakládání s citlivými informacemi pak skupina obdržela několika slov díků a pochopení ze strany komunity videoherních historiků-amatérů.

V nadcházejících hodinách se dá očekávat zveřejnění několika dalších fotek a bližšího popisu základních informací o celém zařízení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru