Objevila se další zapomenutá hra pro konzoli NES

Objevila se další zapomenutá hra pro konzoli NES

Wrestling UWC měl vyjít přesně před 30 lety. Titul ale nebyl nikdy ani oznámen

8. 3. 2019

Začátkem ledna jsme se na Vortexu věnovali ztracené verzi SimCity pro NES, kterou se podařilo vypátrat po 27 letech. Nestává se to každý den, ale podobný klenot se povede objevit častěji, než byste si možná mysleli. A i po letech nás staré konzole dokáží překvapit. Za normálních okolností se ovšem v podobných případech bavíme o titulech, které nespatřily světlo světa, ale minimálně se o jejich existenci vědělo.

V tomto případě je tomu jinak. O hře UWC z roku 1989 od společnosti SETA (nikoli Sega) jsme se dozvěděli až dnes. Nebyla nikdy oficiálně oznámena ani představena. A přitom je v poměrně solidním stavu, jak zjistil youtuber Stephan Reese alias Archon 1981, který se s touto novinkou pochlubil na svém kanálu.

Stephan Reese koupil unikátní cartridge od bývalého zaměstnance Nintenda, který ji před lety dostal na test, protože byl fanouškem wrestlingu.

Dnes už neexistující japonské studio SETA bylo na herním poli aktivní poměrně dlouho – od roku 1985 až do roku 2009 – a na kontě má celou plejádu titulů pro nejrůznější systémy napříč generacemi. Podle titulní obrazovky hra UWC vznikla, anebo měla minimálně vyjít přesně před 30 lety. Šlo, respektive mělo jít o licencovaný produkt pod hlavičkou organizace Universal Wrestling Corporation, takže se v něm objevují i tehdejší skuteční wrestleři. 

Stephan Reese koupil unikátní cartridge od bývalého zaměstnance Nintenda, který ji před lety dostal na test, protože byl fanouškem wrestlingu. Hrdý majitel se navíc rozhodl podělit o svůj klenot s komunitou a slíbil, že hru uvolní na internet v podobě ROMu. A mezitím se můžeme alespoň pokochat záběry ze hry, které pořídil.

V tuto chvíli se lze maximálně dohadovat, proč hra, která sice nepůsobí nijak převratně, ale na druhé straně zjevně funguje a nejde jen o nějaký rozbitý prototyp, nikdy nevyšla. Podle jedné z teorií se vývojáři mohli pustit do práce, aniž by měli jistotu, že získají licenci od jejího držitele. Další lidé zase věří, že přednost dostala hra WCW Wrestling (1989/1999) od Nichibutsu.

Můžeme tak jen doufat, že si tenhle ztracený poklad nakonec přeci jen vyzkoušíme a hlavně, že se někdo z původních autorů ozve a dovypráví nám zbytek příběhu. Já osobně bych ho slyšel moc rád.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru