O nové hře s Krotiteli duchů mluví také herec Ernie Hudson

První náznaky přišly v říjnu. Hudson nyní zmiňuje natáčení dabingu a spolupráci s ostatními

Zdroj: Saber Interactive
18. 12. 2021
Název: Ghostbusters: Spirits Unleashed Vývojář: Datum vydání: 18. 10. 2022 Platformy: , , , ,

Filmoví Krotitelé duchů se vrátili po pěti letech – v Česku tedy až po sedmi s premiérou naplánovanou na leden příštího roku – a i když snímek Jasona Reitmana nesklidil vyslovené ovace, fanoušci ho přijali lépe nežli reboot z roku 2016. Teď je ale s největší pravděpodobností řada na hráče, kteří by se měli dočkat nové hry, o níž jsme v náznacích poprvé mohli psát už v říjnu. V podcastu Questlove Supreme o ní promluvil Raphael Saadiq, zakladatel společnosti Illfonic – autorů Friday the 13th nebo Predator: Hunting Grounds – a zcela otevřeně řekl, že právě Krotitelé duchů jsou dalším počinem, který má jeho tým na stole. Od té doby se k informaci nebylo jak vrátit, protože nepřicházely ani oficiální, ani neoficiální náznaky, před koncem roku ale pro vás přeci jen krátkou aktualizaci máme. O vývoji dalších Ghostbusters totiž promluvil herec Ernie Hudson, který v aktuálním snímku s podtitulem Odkaz hraje postavu Winstona Zeddemora.

Během festivalu CelebFanFest Film, který se uskutečnil minulý týden, měl Hudson svůj vlastní panel o natáčení zmiňovaného filmu a dostal z publika dotaz, zda by se ochotně účastnil i vývoje nějaké hry, kdyby se na ní pracovalo. Odpověď pak byla s největší pravděpodobností demonstrací nepochopení, že o neoznámených projektech se nemluví a sdělovat jakékoliv informace veřejně může být pro vývojáře či vydavatele problém. Přesto Hudson obratem a bez přemýšlení odpověděl, že zrovna nedávno obdržel e-mail o vývoji videohry a potvrdil, že momentálně domlouvá s vývojáři natáčení dabingu. „Nejsem si jistý, kdo další to se mnou bude dělat, ale myslím, že to budu já a Danny (Dan Aykroyd, pozn. red.). Nejsem si jistý, zda do toho zasáhne Billy (Bill Murray, pozn. red.), ale ano, vzniká nová videohra,“ řekl Hudson. Otázku, kdy se mohou hráči těšit na vydání, odpovědět nedokázal, ale ještě jednou potvrdil, že se na hře doopravdy pracuje a titul vznikne.

Nic dalšího už ale Hudson neví a na dotazy o dalších detailech už odpovídat nechtěl.

Později pak mluvil také o tom, jak probíhá postup zpracování tváří herců do videohry a na tomto místě se k domnělému titulu od Illfonicu vrátil. „Posílali mi prototypy mojí postavy, aby všechno udělali správně. Ale zdá se, že s vytvořením mého obličeje mají docela problém,“ nechává Hudson nahlédnout pod pokličku vývoje. Tvrdí, že Billla Murrayho, Dana Aykroyda i Harolda Ramise trefili úplně přesně, zatímco on pořád vypadá jako Eddie Murphy. I z toho, co Hudson řekl v odpovědi na tento dotaz, pak můžeme usuzovat, že ve hře budou všichni krotitelé a to, co říkal Hudson o dabingu, se mohlo vztahovat jen k plánování toho, v kolika lidech a s kým bude danou část natáčet přímo ve studiu. Nic dalšího už ale Hudson neví a na dotazy o dalších detailech už odpovídat nechtěl. „Nevím nic o příběhu ani jeho zápletce,“ ukončil pro hráče velmi zajímavou část a dal prostor k přemýšlení, jak může hra od Illfonicu vypadat.

Asi nejbezpečnější je o nových Krotitelích přemýšlet jako o asymetrickém multiplayeru, vzhledem k možnosti chopit se známých postav a využívat jejich schopnosti v boji proti ikonickým duchům. Právě ti by se pak mohli stát hráči ovládanými protivníky na mapách, která známe z filmů a vše by mohlo působit jako solidní servis pro fanoušky. Otázkou ale samozřejmě zůstává, jak kvalitní by takový titul byl, protože vzpomínka na Predatora není zrovna veselá. Ostatně, hře jsme v recenzi udělili podprůměrných 4/10 a nevalně nedopadl ani poslední titul zmiňovaného studia Arcadegeddon. Za připomenutí v závěru pak pochopitelně stojí i remaster Ghostbusters: The Video Game z roku 2009, který vyšel před třemi lety v rámci oslav 10. výročí pod hlavičkou Saber Interactive a nedopadl vysloveně špatně.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru