Fallout 76

NPC se ve Fallout 76 objeví až v příštím roce

Očekávané rozšíření Wastelanders se odkládá. Důvodem je snaha vyhnout se dalším chybám

18. 10. 2019
Název: Fallout 76 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 11. 2018 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2018

Dnes už není žádným tajemstvím, že ten první skutečně multiplayerový Fallout nedopadl vůbec vůbec dobře. Před možnými potížemi na startu varovala Bethesda již s předstihem, finální produkt byl ale nakonec podstatně problematičtější, než fanoušci původně předpokládali. Výsledkem byla překotná snaha omlouvat stav hry, opravovat, slibovat nový obsah a přinášet rychlá řešení těch nejpalčivějších problémů. Fallout 76 dle mnohých zkrátka Bethesdě přerostl přes hlavu a i to může být důvodem, proč tento vydavatel čerstvě oznámil odklad plánované aktualizace jménem Wastelanders. Ta přijde nakonec až v průběhu příštího roku a tím hlavním důvodem je dle vývojářů snaha vyvarovat se případných chyb.

Stejně jako jsem psal již u odkladu Bloodlines 2, tak i zde vývojáři ve zveřejněném příspěvku nekonkrétně mluví o zlepšení pracovních procesů. Ovšem jak již bylo nastíněno v úvodu, tak vedle toho zmiňují i snahu vydat dosud nejvyladěnější aktualizaci a chtějí se v ideálním případě také vyvarovat chyb. A něco takového by zrovna pro Bethesdu mělo být zásadní, neboť těžko v herním průmyslu pohledat jinou společnost s podobně pošramocenou pověstí týkající se vydávání nedotažených her. V tomto ohledu je poměrně vypovídající stav hodnocení hry na serveru Metacritic, kde se průměr uživatelských recenzí pohybuje na hranici mrzkých 30 procent, nezávisle na platformě.

Zda ambiciózní rozšíření Wastelanders zvrátí povědomí o hře, značce a koneckonců i o Bethesdě, to samozřejmě teprve uvidíme. Přídavek každopádně slibuje hru posunout mnohem blíže tomu, co ze série známe z dřívějších iterací a co si fanoušci na této značce oblíbili v minulosti. To znamená více důrazu na příběh včetně jedné nové linky vyprávění, přítomnost počítačem řízených NPC postav (což mají být lidé vracející se zpět do atomové pustiny) a ruku v ruce s tím má dorazit i větvený systém dialogů. Noví osadníci také mimo jiné značí i příchod dvojice frakcí. Těmi jsou nájezdníci a osadníci s tím, že důraz bude kladen i na systém voleb a následků. Kolem a kolem to vyznívá jako skutečný návrat k principům ověřeným z minula a že jde o rozšíření skutečně ambiciózní nejlépe popisuje fakt, že se má jednat o dosud nejobsáhlejší aktualizaci pro Fallout 76. Platí přitom původní slib, že i toto rozšíření dorazí zcela zdarma.

Odklad je smutnou zprávou, nicméně fanoušky hry může již brzy potěšit to, že již rok slibovaný přídavek v podobě privátních serverů je už na spadnutí a vyjde příští týden. V budoucnu pak vývojáři slibují také možnost tyto vlastní servery i modifikovat, bližší detaily ale prozatím nesdělují. A to by přitom pro letošek ještě stále nemělo být vše a kromě oprav chyb se mohou hráči údajně těšit také na veřejné testovací servery, jež mají představovat další krok vstříc méně zabugovaným aktualizacím.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru