Zaklínač (Projekt Sirius), CD Projekt, Nový Zaklínač je zřejmě zpět na dobré cestě

Nový Zaklínač je zřejmě zpět na dobré cestě

CD Projekt oznámil, že byl pro vývoj problémového projektu Sirius nalezen nový rámec

Zdroj: CD Projekt
12. 5. 2023
Název: Zaklínač (Projekt Sirius) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

V březnu jsme se dozvěděli, že jeden z momentálně vznikajících zaklínačských projektů má potíže. Řeč je o nové multiplayerové hře ze světa Zaklínače, kterou vyvíjí studio The Molasses Flood a zatím ji známe jen jako „Project Sirius“. Z tehdejšího hlášení investorům vyplynulo, že CD Projekt nebyl spokojen s tím, jakým směrem se celý projekt ubírá, a proto byla jeho budoucnost dosti nejasná. Hovořilo se o restartování vývoje, jeho dočasném pozastavení, ale také úplném zrušení. Ačkoli se okolnosti pokusil CD Projekt krátce nato vysvětlit, o moc moudřejší jsme přesto nebyli. Nyní se však zdá, že Sirius přece jen našel nový a tentokrát správný směr.

Informace se znovu dozvídáme z hlášení investorům, přičemž to včerejší se věnovalo výhradně projektu Sirius. Předmětem je konkrétně „nový rámec pro projekt Sirius“, což doplňují ještě další finanční záležitosti týkající se opravné položky nebo odpisu výdajů. „V návaznosti na zprávu 8/2023 ze dne 20. března 2023 představenstvo společnosti CD Projekt S.A. se sídlem ve Varšavě tímto oznamuje ukončení prací na definování nového rámce projektu Sirius, který realizuje The Molasses Flood,“ píše se v současné zprávě, která se vrací té, jež nás zpravila o problémech s vývojem. Projekt Sirius tedy našel nový rámec a vývoj by tím pádem měl být opět na dobré cestě, i když nevíme, co přesně si pod tím představit. Ale snad z toho vzejde něco dobrého.

„CD Projekt tímto oznamuje ukončení prací na definování nového rámce projektu Sirius, který realizuje The Molasses Flood.“

Tato skutečnost se dotkne i financí společnosti, což CD Projekt ve zprávě rovněž reflektuje, jak už bylo zmíněno výše. V roce 2022 činila hodnota výdajů na Project Sirius 33,4 milionu zlotých (přibližně 173 milionů korun), což zatížilo finanční výsledky. Nyní dochází k částečnému zrušení opravné položky na snížení hodnoty výdajů na vývoj za minulý rok v hodnotě 21,5 milionu zlotých (111,5 milionu korun) a další část výdajů za první čtvrtletí roku 2023 v hodnotě 2,7 milionu zlotých (14 milionů korun) bude odepsána. Snad tedy projekt Sirius po tomto nezdaru čekají lepší časy a zároveň doufejme, že se daří i dalším projektům CD Projektu, nejen ze světa Zaklínače.

O hře prozatím známé jako Project Sirius se můžete dočíst více v našem archivu. Připomeňme, že ve vývoji je dále i remake prvního Zaklínače (Canis Majoris), nová trilogie Zaklínače, chcete-li v tuto chvíli Zaklínač 4 (Polaris), DLC Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077 a také jeho pokračování (Orion), ale i zcela nová IP s označením Project Hadar, která stále zůstává velkou neznámou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru