Nový Xbox je podle Microsoftu prostě Xbox

Nový Xbox je podle Microsoftu prostě Xbox

Díky typovému označení Series X mohou v budoucnu přijít další revize, říká mluvčí

17. 12. 2019

Od představení nového Xboxu na The Game Awards 2019 se vedle vzhledu konzole rozebírá také její jméno. Xbox Series X. Alespoň tak byl nástupce aktuálního Xboxu One představen Philem Spencerem na pódiu a od té doby se marně snažíme přijít na to, jak dlouhý název zkracovat. Má to být Xbox SX, XSX, nebo snad dokonce XSEX? Ve skutečnosti to nemusí být ani jedna z těchto zkratek, protože jen několik dní po odhalení konzole přichází mluvčí Microsoftu, aby zmateně vysvětlil, že nový Xbox je ve skutečnosti jednoduše Xbox a označení Series X slouží k tomu, aby v budoucnu mohly přijít další revize, podobně jako tomu je u aktuálního Xboxu One a revizí Xbox One X, Xbox One S a Xbox One S All-Digital. Ve výsledku ale ani podle článku na webu Business Insider nepřichází žádné smysluplné vysvětlení a s nutností nějak konzole mezi sebou odlišovat zůstáváme u Series X.

Ben Gilbert z Business Insideru začíná svou vpravdě hloubkovou analýzu fotkou z památného večera The Game Awards. Demonstruje na ní, že nápis XBOX byl na plátně vyveden největším písmem, SERIES X písmem o něco menším a THE NEW nahoře ještě menším. Podle Gilberta by tak mělo každého logicky napadnout, že nový Xbox je zkrátka Xbox, což mu měl následně potvrdit již zmiňovaný mluvčí Microsoftu. „Jméno, které s sebou do další generace přenášíme je jednoduše Xbox. Na Game Awards se tento název zhmotnil prostřednictvím Series X,“ říká mluvčí. Moudří z jeho výroku ale upřímně nejsme, vzhledem k tomu, že i nadále Microsoft jeho ústy potvrzuje, že nový Xbox není jenom Xbox, ale přináší s sebou typové označení, abychom mohli nyní i v budoucnu jednotlivé generace a revize odlišovat. Přesto ale mluvčí dále v citovaném článku potvrzuje, že se nová generace Xboxu bude opravdu jmenovat jako ta první, čímž si opakovaně protiřečí.

Na druhou stranu jsme alespoň o krok blíž k potvrzení množících se spekulací, že Microsoft nepřestal pracovat na další revizi nového Xboxu, podle Kotaku bez optické mechaniky a se zaměřením na Game Pass, resp. jeho propojení se streamovací službou xCloud. V tu chvíli, kdy se nová revize objeví, ale budeme muset opět vytáhnout ona důležitá typová označení, stejně jako se tak děje u telefonů a částečně u automobilů. Právě tam ale možná Microsoft hledal inspiraci, a pokud bude ve vyvíjení konzolí pokračovat i nadále, možná budeme jednou odlišovat neměnný název Xbox Series X podle letopočtů, v nichž byla konkrétní revize/generace uvedena. Ať už to ale dopadne jakkoliv, opravdu se v tuto chvíli zdá, že Microsoft zcela opomíjí význam a hlavně funkci názvu spotřební elektroniky, čímž nepřímo nutí zákazníky i prodejce k vymýšlení alternativních označení a jmen.

Umíte si navíc představit to mohutné zklamání mladých hráčů a hráček příští Vánoce, kterým rodiče v dobré víře koupí „Xbox“, budou si pochvalovat, že oproti jiným obchodům fantasticky ušetřili, aby až doma zjistili, že to, co přinesli, je sedm let starý Xbox One…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru