The Suicide of Rachel Foster, Daedalic Entertainment, Nový thriller v horském hotelu připomíná Osvícení

Nový thriller v horském hotelu připomíná Osvícení

Hlavní hrdinku hry The Suicide of Rachel Foster bude pronásledovat temné rodinné tajemství

9. 12. 2019
Název: The Suicide of Rachel Foster Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 2. 2020

Všichni fanoušci horského hotelu Overlook by měli zbystřit. Studio One-O-One Games chystá ve spolupráci se společností Daedalic Entertainment mysteriózní thriller s prvky hororu nazvaný The Suicide of Rachel Foster. Příběh nás přenese do roku 1993 do americké Montany. Hlavní hrdinkou je Nicole, která opustila odlehlý rodinný hotel před 10 lety, když zjistila, že její otec má poměr s ženou jménem Rachel, kterou přivedl do jiného stavu. Ta nakonec spáchala sebevraždu, jak už ostatně prozrazuje název hry.

Rodiče Nicole jsou dnes už po smrti a ona se vrací do hotelu, aby vyplnila poslední přání své matky. Má nemovitost prodat a vyhledat příbuzné Rachel. Kvůli počasí je však hlavní hrdinka uvězněna na místě, které představuje její dětství i nejhorší noční můru. S naší pomocí se pak pustí po stopách minulosti, aby vypátrala, co přesně se tu přes 10 lety odehrálo mezi jejím otcem a jeho mladou milenkou.

Autoři slibují, že Nicole bude silná postava, v jejíž kůži budeme prozkoumávat rozlehlý horský hotelový komplex. Vyprávění má být dospělé a dojemné a důležitou roli má hrát archaický mobilní telefon, jehož prostřednictvím budeme komunikovat s jediným člověkem v našem dosahu. Nejen v tomto smyslu může novinka připomenout Firewatch, který rovněž kombinoval prvky izolace, dávného traumatu a omezeného spojení se světem prostřednictvím vysílačky.

Osobně se mi líbí ta kombinace kdysi šťastného hotelu pro celou rodinu a temného tajemství, jehož stíny dodnes pronásledují hlavní hrdinku. Kromě zjevné inspirace knihou a filmem Osvícení (The Shining) od spisovatele Stephena Kinga a režiséra Stanleyho Kubricka, pokud jde o lokaci, připomíná thriller i další hry. Už jsem zmiňoval Firewatch, ale autoři se nepochybně zhlédli i v titulech What Remains of Edith Finch nebo The Vanishing of Ethan Carter.

Thriller The Suicide of Rachel Foster vyjde 19. února. Hra v tuto chvíli míří jen na PC, ale italští vývojáři už slíbili, že v průběhu příštího roku vyjde i na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Samotné Osvícení se bohužel nikdy herního zpracování nedočkalo, ale inspirovala se jím řada jiných vývojářů. Poctu kultovnímu hororu vysekli i fanoušci. Za zmínku stojí například falešná osmibitová adaptace od kanálu CineFix či mody pro Duke Nukem 3D, Minecraft nebo Roblox.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru