Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Nový Test Drive bude mít nejspíš podtitul Solar Crown

Nový Test Drive bude mít nejspíš podtitul Solar Crown

Co víme o závodní novince, která se představí v úterý? Dělá jí Kylotonn a naváže na Unlimited

Zdroj: Nacon
5. 7. 2020

Společnost Nacon, dříve známá jako Bigben Interactive, začala lákat na svou vlastní digitální akci Nacon Connect, která se uskuteční už v úterý od 19 hodin středoevropského času. Její součástí bude pochopitelně představení nových titulů jako u konkurence a jedním z hlavních taháků má být nový Test Drive. Na návrat dlouholeté závodní série už ostatně lákají i oficiální kanály na sociálních sítích. Mohlo by se zdát, že nic moc zatím o novince nevíme, ale stačí se ponořit trochu hlouběji pod povrch aktuálních zpráv.

V první řadě je třeba připomenout, že o novém Test Drivu se nemluví zdaleka poprvé. Nacon jej zmiňoval opakovaně v uplynulých měsících a víme i to, že by na hře mělo pracovat studio Kylotonn, známé též jako KT Racing. Pařížský tým funguje od roku 2002, v posledních letech se specializoval na závodní hry a v říjnu 2018 jej Bigben koupil. Z nedávné doby stojí za zmínku jeho práce na sérii WRC, FlatOut 4: Total Insanity, V-Rally 4 nebo TT Isle of Man. Jak sami můžete vidět, závodní hry je baví, pracují i na velkých značkách, ale výsledky nepatří vždy ke špičce.

Samotný teaser na Test Drive ukazuje jen animaci symbolu, který představuje stylizovanou korunu. V pozvánce na akci Nacon Connect se pak mihne ještě jeden záběr, který zřejmě pochází z této hry. Jenže ani tím výčet zajímavostí nekončí. Za pozornost stojí i samotný vzkaz, který je ukončen symboly sluníčka a koruny. Zdá se totiž, že by mohlo jít o odkaz na podtitul hry. Název Test Drive Solar Crown si Nacon zaregistroval už v dubnu. Termín Solar Crown přitom odkazuje k seriálu závodů v rámci Test Drive Unlimited 2.

A teď se znovu podívejte na už zmíněnou animaci s korunkou z teaseru. Není to totiž jen symbol, ale ukrývá právě i písmena SC, tedy zjevně zkratku spojení Solar Crown. Spekuluje se, že nový Test Drive by mohl být cross-gen titul. Mluvilo se rovněž neoficiálně o zasazení do Jižní Ameriky, 90 vozech a fyzikálním systému ze série WRC. Benoit Clerc z Naconu už dříve lákal, že půjde o nástupce open world větve Test Drive Unlimited. Někdejší Bigben získal práva na značku už v roce 2016.

Test Drive není jedinou hrou, kterou společně s akcí vyhlížíme. S jistotou už víme i to, že při této příležitosti představí nový projekt francouzští vývojáři ze studia Spiders, kteří mají na kontě hry jako GreedFall, The Technomancer, Bound by Flame nebo Mars: War Logs. I jejich novinka se mihla v pozvánce na Nacon Connect. Vzhledem k tomu, že jejich hry jdou podle mě kvalitativně nahoru, jsem hodně zvědavý, s čím se vytasí tentokrát.

Kromě toho se na akci určitě objeví hra Werewolf: The Apocalypse – Earthblood od francouzského studia Cyanide, které rovněž patří od roku 2018 Naconu.

Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Nový Test Drive bude mít nejspíš podtitul Solar Crown

Série Test Drive v kostce

Závodní série Test Drive odstartovala v roce 1987 stejnojmennou hrou od studia Distinctive Software a Accolade. Na značce se vystřídala celé plejáda vývojářů i vydavatelů a má spoustu dílů i spin-offů. Za pozornost stojí především open world větev Test Drive Unlimited od studia Eden Games z roku 2006 a její pokračování z roku 2011. Tito francouzští vývojáři jsou i původnímu autory série V-Rally a v posledních letech pracují na sérii Gear.Club, kterou osobně považuji za duchovního nástupce Test Drive Unlimited. Posledním vydaným Test Drivem je nicméně titul Test Drive: Ferrari Racing Legends z roku 2012, na který hráči často zapomínají. Jen lehce nadprůměrnou hru měl přitom na svědomí tým Slightly Mad Studios (Need for Speed: Shift, Project CARS).

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru