Nový Switch má mít 8palcové LCD

Nový Switch má mít 8palcové LCD

Insider Nate the Hate rozšiřuje informace VGC. Úložiště má mít kapacitu až 512 GB

Zdroj: Nintendo
3. 8. 2023

Na začátku týdne se nechal šéfredaktor magazínu VGC Andy Robinson slyšet, že vybraná studia již obdržela devkit nástupce Switche. S přihlédnutím důvěryhodnosti zmíněného portálu není důvod myslet si, že by Robinson zprávu zveřejňoval, pokud by ji neměl dostatečně ověřenou, z druhé strany by se však nejednalo o nic vysloveně překvapivého. O novém Switchi se mluví už dlouhou dobu, v minulosti zaznívaly i divočejší spekulace a vše tudíž zřejmě spěje k tomu, že se v průběhu příštího roku skutečně dočkáme. Na zprávu VGC navíc navazuje insider, vystupující pod přezdívkou Nate the Hate, který měl také zaslechnout hrstku novinek, která by vás měla zajímat ze stejného důvodu, jako popisované pondělní informace. Ačkoliv Nate nevystupuje za žádný herní magazín, i on se v minulosti mnohokrát strefil a je tudíž pravděpodobně, že i v souvislosti s nástupcem Switche něco ví.

Nové informace přinesl v dlouhém včerejším videu, v němž rozebíral možné datum uvedení, dále LCD, kterým má být nová konzole od Nintenda osazena a řeč přišla také na kapacitu úložiště. Pokud bychom měli začít termínem vydání, shoduje se s VGC v tom, že by uvedení mělo připadnout už na průběh roku 2024. Trochu konkrétněji pak Nate the Hate uvádí, že by se tak mělo stát někdy mezi zářím a říjnem v doprovodu s novou 3D Super Mario hrou. Začátek podzimu se rozhodně jeví jako vhodný pro uvedení nové konzole, kdy se stihne do Vánoc naplno rozběhnout marketingová kampaň a k dispozici už mohou být i zajímavé hry.

Co se týče displeje, i v tomto případě padla zmínka o technologii LCD, nikoliv OLED, znovu zřejmě kvůli snaze zredukovat cenu. Čím ale mohl insider fanoušky potěšit, je informace o velkorysé 8palcové úhlopříčce, která by zejména v porovnání se základním modelem Switche zaznamenala opravdu výrazné zvětšení. Připomínáme, že Switch má úhlopříčku displeje 6,2 palců, v případě OLED modelu je to pak 7 palců. Díky tomu by konzole od Nintenda nabídla větší plochu displeje, nežli Asus ROG Ally či Steam Deck, což by nepochybně bylo zajímavou předností. A platit nakonec mají i náznaky VGC ohledně úložiště, které by mělo být v porovnání se stávající konzolí o poznání větší. Nate the Hate mluví dokonce až o 512 GB, což by mohlo vyřešit obvyklé problémy při snaze instalovat/stáhnout víc větších titulů.

Samozřejmě ale musíme mít na paměti, že nástupce Switche ještě nebyl oficiálně představen a informace, které novináři či insideři předkládají, nemusí být zcela přesné. Ne snad proto, že by neměli kontakt na kvalitní zdroje, ale třeba jen proto, že se specifikace v průběhu vývoje mění a zprávy mohou být zastaralé. Na každý pád se ale začíná nová konzole od Nintenda pěkně rýsovat a bude nesmírně zajímavé sledovat ji v následném souboji s PS5 či Xbox Series. Ne, že by nutně mířila do stejného výkonnostního ranku, ale co nemá Switch pod kapotou, to dohání konceptem a samozřejmě unikátními hrami.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru