Nový survival horor připomíná éru strašení na PS2

Nový survival horor připomíná éru strašení na PS2

Nezávislý titul The Glass Staircase se inspiroval sériemi Silent Hill a Resident Evil

2. 4. 2019

Určitě jste si už všimli, že moje srdce bije pro hororové hry. A to nejen ty mainstreamové, ale i projekty, kterým se běžně velká média nevěnují. A je to přitom škoda. Před časem jsme vás na Vortexu upozorňovali na japonský retro survival horor Back in 1995, který se inspiroval žánrovými klasikami z prvního PlayStationu. Dnes tu máme něco podobného, ale v “modernějším” balení. Survival horor The Glass Staircase je poctou strašidelným hrám z PlayStationu druhé generace, ale současně se inspiroval italskými zombie filmy, pro které má jeho autor zjevnou slabost.

Nemá smysl si namlouvat, že je to nějaký příští univerzální hit, který bude mít na kontě miliony prodaných kopií. Tohle je titul pro fajnšmekry, kterým se stýská po fixních kamerách, ovládání à la tank a nedokonalosti rané 3D grafiky. Nebo pro fanoušky, kteří si nelibují v aktuálním trendu first person walking hororů. V The Glass Staircase nechybí tradiční strašidelné sídlo ani bezbranné dívky, které je třeba s pomocí hráče ochránit. Samotný autor se přitom odvolává hlavně na série Resident Evil a Silent Hill coby předlohy, z nichž čerpal, pokud jde o zpracování.

Nejde přitom o první podobný kousek vývojáře, který vystupuje na internetu pod značkou Puppet Combo. Kultura osmdesátých let, slashery na VHS a estetika starých her ho inspiruje opakovaně. Na kontě už má tituly s včeříkajícími názvy jako Night of the Nun alias Nun Massacre, Babysitter Bloodbath nebo Power Drill Massacre.

Novinka je k dispozici ve verzích pro Windows i Mac na itch.io za necelých 6 dolarů a zabaví vás dvě až tři hodiny.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru