Nový Silent Hill se má představit na The Game Awards

Několik insiderů údajně nezávisle na sobě tvrdí, že do konce roku Sony a Konami hru odhalí

Zdroj: Behaviour Interactive
4. 11. 2020
Název hry: Silent Hill (2022) Vývojář: , , Vydavatel: , Platformy: Žánr: ,
Silent Hill (2022)

Spekulace na konto nového Silent Hillu neberou konce. I když jsme si v posledních týdnech v redakci nařídili, že necháme na nějakou dobu tyhle náznaky být, asi nadešel moment opět otevřít stavidla. Analytik Roberto Serrano na Twitteru napsal, že reboot Silent Hillu pro PS5 by mohl být představen v prosinci na akci The Game Awards 2019.

Není kouře bez ohně

Za normálních okolností by asi hlas jediného muže nezazněl tak silně, ale magazín Rely on Horror tvrdí, že obdržel stejnou zprávu z vlastních zdrojů. A tou osobou nemá být dobře známý leaker AestheticGamer alias Dusk Golem. Rely on Horror přitom opakovaně prokázal, že má důvěryhodné informace, když v minulosti správně referoval o novém dílu série Resident Evil od Capcomu ještě před jeho oficiálním představením.

Web přesto upozorňuje, že i když si je jistý tím, že nový hra vzniká a spekulované informace jsou pravdivé, nemůže zaručit, že k odhalení skutečně dojde při této příležitosti. Ostatně v průběhu roku už se několikrát fanoušci zklamali, když se nový Silent Hill měl objevit třeba na prezentacích her pro PlayStation 5 a nestalo se tak. Důvodem může být pandemie i prostý záměr Sony a Konami zatím představení pozdržet a načasovat ho co nejlépe.

Do konce roku budeme mít jasno, věří další zdroj

Do debaty se na serveru ResetEra zapojil i další známý insider s přezdívkou KatharsisT. Máme prý něco k Silent Hillu očekávat ještě letos. Není prý zdrojem Rely on Horror, což by znamenalo, že podobnou věc slyšeli minimálně tři různí lidé, kteří jsou o tom ochotní mluvit. Od KatharsisT pocházelo před oficiálním oznámením také několik informací o novém Resident Evilu, které se zakládaly na pravdě.

Když pomineme The Game Awards, moc jiných příležitostí k podobnému odhalení do konce roku už nezbývá. Sony samozřejmě může také uspořádat další vlastní on-line prezentaci, ale přiznejme si, že japonský gigant i Microsoft se určitě budou chtít na předávání vytáhnout a co by udělalo lepší dojem než pokračování kultovního hororu? Navíc bude jen krátce po vydání samotných konzolí, což je ideální termín na další sliby a náznaky.

Co víme o novém Silent Hillu

Na spekulovaném novém Silent Hillu má pracovat tým SIE Japan Studio a půjde údajně o takzvaný soft reboot série a PS5 exkluzivitu. Za projekt je odpovědná Sony a Konami se podle AestheticGamera může těšit na na procenta z každé prodané kopie a přitom jen částečnou nutnost spolufinancovat hru. Mezi autory prý najdeme vývojáře z týmu Project Siren (série Siren a Gravity Rush). Jmenovitě se ke značce údajně vrátil autor původní hry Keiičiro Tojama, dvorní skladatel série Akira Jamaoka nebo dlouholetý výtvarník Silent Hillu Masahiro Ito. Tojama se prý chtěl vrátit k hororovému žánru a Konami před dvěma lety mělo hledat studia, která by udělala dva nové Silent Hilly, které by firmě napravily pošramocenou reputaci. Nový Silent Hill bychom měli sledovat z perspektivy třetí osoby. Více podrobností najdete v našich starších článcích.

# horor # japonské # silent hill # survival

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru