Nový Resident Evil má přeci jen mít číslovku osm

Hlavní díl série vznikl z Revelations 3. Vlkodlaci, Ethan a first-person kamera platí, říká insider

Zdroj: Capcom
6. 4. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Důvěryhodný insider AestheticGamer v minulém týdnu slíbil, že po vydání remaku Resident Evilu 3 přinese nové informace o dalším pokračování této hororové ságy. S odkazem na své zdroje v Capcomu mluvil o tom, že vývoj osmého dílu byl v červnu loňského roku restartován a že hrou pro rok 2021 má být zatím blíže neurčený spin-off. Tvrdil také, že nový Resident Evil zaznamená dosud největší odklon od zaběhnuté formule, ale nabádal fanoušky, aby zůstali nad věcí a přistupovali k údajně velmi povedenému projektu s otevřenou hlavou. Poslední zmínkou pak byla podobnost s původním třetím dílem z roku 1999, nechal však hráče hádat, jak přesně to myslel a co přesně mají obě hry sdílet. Období nejistoty už ale naštěstí trvalo jen několik hodin, když v pátek padla podmínka, že bude insider čekat až do vydání aktuálního remaku. Dozvídáme se proto, že onou novinkou má být přeci jen Resident Evil 8, vycházet by však měl z přejmenovaného spin-offu Resident Evil: Revelations 3, který měl sklidit během interního testování velmi kladnou odezvu. Capcom tím vyřeší problém, že by na skutečný osmý díl – vznikající necelý rok – museli hráči čekat mnohem déle a bude moci hru vydat krátce po uvedení nových konzolí.

„Musím nejdříve ujasnit pár věcí. Resident Evil 2021 je Resident Evil 8, ale neplatilo to vždycky. Během svého vývoje tahle hra existovala jako Revelations 3,“ říká AestheticGamer na úvod informačního twitterového vlákna. Vysvětluje tím situaci z minulého týdne, kdy nebylo i vzhledem k jeho předchozím tweetům jasné, zda skutečně mluví o osmém dílu, nebo jen o další hře ze série. I když bylo lákavé ihned psát o osmičce, byl to právě AestheticGamer, který ji už dříve označoval za hru, na kterou budeme čekat roky. Plány Capcomu se ale pravděpodobně změnily, a jak insider dále vysvětluje, vývojáři už jednoduše nechtějí protahovat čekání na další díl, takže se uchýlili k přejmenování Revelations 3. Právě na tomto místě pak přichází ona popisovaná podobnost s původním třetím dílem – i tato hra totiž vznikala jako spin-off, a byť byl i nadále jejím producentem Šindži Mikami, šéfem vývoje se stal Kazuhiro Aojama a na plnohodnotném pokračování – ze kterého se pak dílem osudu stal Resident Evil 4 – pracoval v Capcomu jiný tým.

Většina z lidí, kteří už téměř dokončený Resident Evil: Revelations 3 hráli, ho považují za úžasný. Bude to s největší pravděpodobností velmi kvalitní záležitost, říká AestheticGamer doslova.

Pojďme ale zpět k aktuální hře – AestheticGamer dále uvádí, že loňské úniky o vlkodlacích, Ethanovi z Resident Evilu 7 a zasněžené vesničce prý byly stoprocentně věrohodné, leč v té době již zastaralé. Právě proto, aby spin-off Revelations 3 mohl plnit roli pokračování hlavní linie, museli se vývojáři údajně uchýlit k mnoha změnám a některé z informací již nemusí platit. Přesto by se i nadále mělo jednat o hru, jejímž hlavním hrdinou bude zmiňovaný Ethan Winters a ve které přijdou ke slovu věci jako halucinace, okultismus a šílenství. Právě ty by pak v kombinaci s first-person kamerou měly způsobit onen odklon od zaběhnutých rysů série, což ale má přebíjet holá skutečnost, že hra je zkrátka skvělá. „Většina z lidí, kteří už téměř dokončený Resident Evil: Revelations 3 hráli, ho považují za úžasný. Bude to s největší pravděpodobností velmi kvalitní záležitost,“ říká AestheticGamer doslova. Vysvětluje také, že hra jako taková byla plně hratelná už loni, rok navíc ale dostali vývojáři právě proto, aby z ní vysoustružili osmý díl a dalšímu internímu týmu poskytli dostatek času na dokončení jejich projektu.

Insider pak v závěru svých posledních tweetů na konto série Resident Evil upozorňuje, že informace zveřejňuje tak, jak je nakoupil. Nic z toho, co řekl, samozřejmě není oficiální a jak sám tvrdí – ani vlastně netuší, kdy přesně chce Capcom nového Resiho oznámit. Původně se tak mělo stát na E3, ale vzhledem k jejímu zrušení musí vývojáři najít jinou vhodnou příležitost. AestheticGamer si je však i nadále jistý, že už v průběhu dubna přijde masivní únik nových informací a poté už Capcom nebude dlouho otálet.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru