Nový Resident Evil má být úplně jiný než zbytek série

Insider tvrdí, že se představení dočkáme již brzy. Spoustu hráčů to pěkně naštve, říká

Zdroj: Capcom
31. 3. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Ačkoliv se lidé z Capcomu v tuto chvíli plně soustředí na Resident Evil 3 a uvedení očekávaného remaku, kolem série je živo i v souvislosti s jejím možným pokračováním a rozšiřováním. Nejrůznější spekulace se objevovaly v podstatě od vydání přelomového sedmého dílu, který přišel s first person kamerou a VR módem, o největší rozruch se nicméně postaral až zkraje letošního ledna insider AestheticGamer, vystupující rovněž pod přezdívkou Dusk Golem. Mluvil o tom, že osmý Resident Evil vznikal v Capcomu už od roku 2016, pak přišla pauza kvůli dokončování DLC pro Resident Evil 7 a také remaku druhého dílu, aby byl podle jeho informací vývoj v polovině roku 2019 kompletně zastaven a zrestartován.

Málokdo však věnoval jeho dalším vyjádřením patřičnou pozornost, a bez ohledu na to, že AestheticGamer očekává nejprve titul, který číslovku osm neponese a nepůjde tudíž o pokračování, dál se o spekulované hře mluví jako o Resident Evilu 8. Možná i proto se následně nechtěl vyjadřovat k informacím, které přinesl web Biohazard Declassified od anonymního zdroje, jenž měl tvrdit, že osmý díl bude mít opět first person kameru a hlavním hrdinou se již podruhé stane Ethan. Mlčet však AestheticGamer dokázal jen dva měsíce a před několika hodinami se na konto série Resident Evil vyjádřil znovu.

Není řeč o Resident Evilu 8, který podle insidera ještě nějakou dobu světlo světa nespatří a od restartu z minulého roku na něm vývojáři nepracují ještě ani rok

Učinil tak opět prostřednictvím svého Twitteru a vrací se částečně k tomu, co padlo začátkem ledna. Upozorňuje však, že nehodlá odpovídat na další dotazy a nebude o připravované hře mluvit alespoň do vydání remaku třetího dílu, což je na druhou stranu už jen necelý týden. „Na Resident Evilu pro rok 2021 se začalo pracovat už koncem roku 2016 a v době, kdy hra vyjde, završí 4-4,5letý vývojový cyklus. Její vývoj probíhá podobně jako příprava původního Resident Evilu 3 – nikoliv aktuálního remaku – ale tohle zatím nebudu dále rozvádět,“ říká AestheticGamer. Aby nevzniklo nedorozumění, bez ohledu na shodný začátek vývoje ještě jednou připomínáme, že není řeč o již zmiňovaném RE8, který podle insidera ještě nějakou dobu světlo světa nespatří a od restartu z minulého roku na něm vývojáři nepracují ještě ani rok.

To nejzajímavější však přidává insider v dalších tweetech, v nichž tvrdí, že nová hra, která by mohla být představena již velmi brzy, zaznamená současně největší odklon od toho, co si hráči pod pojmem Resident Evil představují. „Očekávám, že až dojde na odhalení, spoustu lidí to opravdu nase*e, ale měli by zachovat nadhled. Interní testování odhaluje, že se jedná o skvělou hru a já se na ni osobně velmi těším,“ dodává AestheticGamer. Jak ovšem slíbil, neposkytuje žádné bližší informace o tom, jak moc jiný by nový Resident Evil mohl být, a tak se můžeme pouze domnívat, co v Capcomu zamýšlejí. S přihlédnutím k aktuálním trendům se nabízí úvahy o live-service hře, třeba i s otevřeným světem po vzoru The Division 2, což se nezdá jako vysloveně špatný nápad. Můžeme ale očekávat, že fanouškům série nebude odklon po chuti, zvlášť když budou muset i nadále čekat na další plnohodnotné pokračování.

Na závěr pak samozřejmě přijměte upozornění, že se nejedná o oficiální informace a nic z výše uvedeného nemusí platit. Důvěryhodnost všem dosavadním spekulacím by ale mohlo dát naznačované brzké představení, tak se nechme překvapit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru