Those Who Remain, Wired Productions, Nový psychologický horor prověří vaši morálku

Nový psychologický horor prověří vaši morálku

Ve hře Those Who Remain se přesvědčíme, že některé životní chyby nelze vzít zpátky

Zdroj: Wired Productions
8. 8. 2019
Název: Those Who Remain Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Nezávislé studio Camel 101 nás láká na nový psychologický horor nazvaný Those Who Remain, který míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. Hlavní hrdinou hry je zdánlivě obyčejný muž Edward Turner, jenž míří do dříve ospalého městečka Dormont, které je dnes plné záhad, tajemství a nebezpečí. Naneštěstí pro něj se ocitne ve špatnou chvíli na špatném místě. A dohání ho jeho problematická minulost.

Ve světě Those Who Remain přežijeme pouze v případě, že se budeme držet světla, respektive pohybovat v jeho dosahu. V temnotě se schovávají tajemné bytosti, které zlikvidují každého, kdo se k nim dostane příliš blízko. Jistě tak nebude nouze o logické hádanky, v nichž budou hrát právě světelné zdroje klíčovou roli. Naším úkolem je zjistit, co se stalo v Dormontu, a během hry našimi akcemi rozhodneme také o tom, co se stane s hlavním hrdinou.

Když narazíte na některého ze zdejších obyvatel a ten se ocitne v nesnázích, můžete se sami rozhodnout, zda mu pomůžete, anebo ho naopak ponecháte jeho osudu.

Podobně jako v poslední dobou ve světě her velmi populárních lovecraftovských příbězích i v tomto případě totiž budeme muset bedlivě hlídat naši příčetnost, pokud se máme dožít rána. V temnotě přitom nemusí pravidla známého světa vždy platit, naznačují autoři. Jinak nicméně nemá připravovaný horor s mýtem Cthulhu nic společného, pokud byste snad pojali tohle podezření v návaznosti na informaci o nejisté soudnosti.

V průběhu hry budeme činit rozhodnutí a volby, na jejichž základě se podle vývojářů může děj různě větvit a odlišný může být i Edwardův osud. Když kupříkladu narazíte na některého ze zdejších obyvatel a ten se ocitne v nesnázích, můžete se sami rozhodnout, zda mu pomůžete, anebo ho naopak ponecháte jeho osudu. Ve zdejší temnotě se totiž ostatní lidé ztrácejí nejen obrazně řečeno, ale doslova.

Podobně jako v nechvalně proslulém Silent Hillu od Konami i zdejší městečko Dormont bude mít svou ještě zlověstnější zvrácenou verzi než je ta “normální”. Mezi oběma světy se přitom budeme pohybovat, což bude pravděpodobně nezbytné i proto, abychom vyřešili některé hádanky. Dít se tak bude s pomocí zvláštních portálů.

Pokud jde o příběh, autoři zatím tajemně naznačují, že některé chyby by se neměly nikdy stát a nelze je vzít zpátky. Edward měl podle nich pěkný život, krásnou manželku a dokonalou dceru. Přesto teď míří do Dormontu, aby tu ukončil tajnou aférku ve snaze napravit své dřívější chyby. Když vstupuje do zdejšího motelu Golden Oak, stále však netuší, že tahle noc změní celý jeho život. Horor prověří nejen Edwardovu psychiku, jak už padlo výše, ale i jeho morálku.

Kromě mnoha jiných strašidelných her a thrillerů minimálně upoutávka trochu svou atmosférou připomíná titul Alan Wake od Remedy, ale hrát se nepochybně bude novinka odlišně. Zpracováním se odkazuje spíše na horory inspirované úspěchem P.T., jakým je třeba Layers of Fear od polského Bloober Teamu.

Psychologický horor Those Who Remain se bude díky novému vydavateli – společnosti Wired Productions – prezentovat veřejnosti už za pár týdnů na veletrhu v Kolíně nad Rýnem. Na Gamescomu by měla být k dispozici hratelná ukázka, tak si ji třeba vyzkoušíme. Hra by měla vyjít ještě letos, ale zatím nemá stanovené přesné datum.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru