The Outlast Trials, Red Barrels, Nový Outlast zavede hráče do studené války

Nový Outlast zavede hráče do studené války

Teaser z října vedl k oznámení The Outlast Trials. Vývoj hry je ale stále na začátku

4. 12. 2019
Název: The Outlast Trials Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 5. 3. 2024

Poslední říjnový den začali vývojáři ze studia Red Barrels lákat na nový díl z hororové série Outlast. Dvě spojené ruce na obrázku s ikonickým zeleným nádechem nočního režimu kamery slibovaly určitý posun v zasazení hry a všímaví fanoušci očekávali téma války ve Vietnamu. K těmto domněnkám vedla vojenská psí známka, omotaná kolem jednoho ze zápěstí, a pokud jste i vy tipovali podobně, dnešní oznámení The Outlast Trials vás částečně potěší. Vývojáři v pořadí již třetí díl série oznámili před krátkou chvílí na sociálních sítích a nad rámec prvního artworku přidali i krátký popis, přičemž to nejpodstatnější prozrazuje už titulek této zprávy – Outlast se stěhuje do námětem velmi lákavého období studené války.

Tvrdě pracujeme na tom, abychom přinesli úplně nový zážitek ze strachu milionům nadšených hráčů, ať už budou hrát s přáteli, nebo o samotě,“ říká jeden ze zakladatelů Red Barrels David Chateauneuf.

Budeme-li tento konflikt mocností brát v širším ohledu, válka ve Vietnamu už do něj zapadá, v popisu nicméně není blíže určeno, kde přesně se budeme pohybovat, nebo čeho se bude týkat příběh. „Jsme hrdí na to, že můžeme odhalit titulní obrázek nové hry. Tvrdě pracujeme na tom, abychom přinesli úplně nový zážitek ze strachu milionům nadšených hráčů, ať už budou hrát s přáteli, nebo o samotě,“ říká jeden ze zakladatelů Red Barrels David Chateauneuf. Zcela jasně tím tedy potvrzuje, že Outlast bude obsahovat multiplayerovou složku a o několik řádků níže ještě odhaluje počet souběžně hrajících hráčů – čtyři. Ve skupině testovacích subjektů tak prý budeme moci lépe čelit hrůzám studené války a společnými silami se snažit nad nimi vyzrát. Vyloučit tudíž můžeme stále poměrně populární asynchronní systém hry více hráčů, což je zřejmě po nedávno oznámeném Resident Evil Resistance a populárním Dead by Daylight dobré rozhodnutí.

Podle vývojářů je nicméně hra teprve na začátku svého vývoje, když v Red Barrels několik měsíců zkoušeli nejrůznější koncepty, a až teď se budou moci vrhnout do plné produkce. Slibují však, že se již brzy dočkáme dalších novinek a vyloučit tím pádem nelze, že budou součástí herního nášupu na blížících se The Game Awards. Na místě by mohli blíže popsat dobu, ve které se The Outlast Trials budou odehrávat, ale čekáme i vyjádření k tomu, že všechny tři postavy z obrázku mají nasazené brýle nočního vidění, které by mohly předznamenávat i podporu VR. Poslední věcí, kterou Chateauneuf potvrdil, je pak syrovost zpracování a gore momenty, na které už jsou hráči Outlastu zvyklí, všechno ostatní ale v tuto chvíli zůstává zahaleno rouškou zelené tmy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru