Nový mod vrací GTA III do podoby před vydáním hry

Nový mod vrací GTA III do podoby před vydáním hry

Ve staronovém Grand Theft Autu jezdí jiná auta a narazíte tu i na nové budovy

21. 1. 2019

Za normálních okolností se fanoušci nejčastěji snaží prostřednictvím modifikací vylepšit oblíbené hry nad rámec původních možností. Případně zrekonstruovat fragmenty prvků, které autoři slibovali, ale nestihli dokončit. Cílem modu GTA3D je něco jiného. Jeho autoři se pokouší vrátit Grand Theft Auto III do podoby, jak vypadalo ještě před vydáním hry. Je to neobvyklý, ale o to zajímavější nápad. Projekt je ve vývoji přes čtyři roky a od ledna si ho můžete sami vyzkoušet. Za výsledkem přitom stojí spousta mravenčí práce ve snaze vypátrat i s pomocí nejrůznějších starých screenshotů a marketingových materiálů všechny dílčí změny, kterými titul prošel.

Dvanáctičlenný tým autorů upravil kupříkladu podobu aut, jejich ovládání, HUD, ale i vzhled budov a další drobnosti ve snaze přiblížit se hře, kterou Grand Theft Auto III bylo v průběhu vývoje, ještě než v říjnu 2001 vyšla finální verze. Některá místa vypadají jinak, řada staveb úplně chybí nebo na jejich místě najdete něco úplně jiného. Do hry se také vrátily sytější a výraznější barvy, protože původní verze se víc podobala prvním dvěma hrám a nebyla tak pochmurná.

Jednu z největších a nejviditelnějších změn představuje redesignovaný vozový park policistů a záchranářů, jejichž auta ještě před vydáním více připomínala stylem auta bezpečnostních sborů z New Yorku. Po teroristických útocích z 11. září, k nimž došlo jen krátce před vydáním hry, bylo ale na poslední chvíli rozhodnuto, že by tímto způsobem neměla hra připomínat tak věrně svůj reálný předobraz. Dramatickou proměnou prošel i hlavní hrdina hry, jehož vzhled měl hned několik vývojových fází.

Modifikace Grand Theft Auto 3D s podtitulem Back to the Streets má velikost 325 MB. V tuto chvíli neobsahuje žádné zrekonstruované mise a potýká se coby nehotový produkt s některými technickými potížemi. Není to titul projekt pro každého, ale pokud jste původní hru bedlivě sledovali ještě před jejím dokončením, dýchne na vás jistě nostalgie a leccos vám bude povědomé. Puritán by mohl tvrdit, že to vše jsou přeci změny “k horšímu”, ale nejen pamětníci musí ocenit možnost zahrát si tak trochu jinou verzi GTA III.

Nový mod vrací GTA III do podoby před vydáním hry

GTA III ve stínu 11. září

Rockstar před lety prozradil, že v důsledku tragédie z 11. září byla pozměněna jen malá část hry. Kromě již zmíněných vozů se úpravy dotkly hlášek chodů a některých dialogů. Jen jediná mise, která se týkala teroristů, byla úplně vyškrtnuta. Stejně jako všechny ostatní hry ale i třetí GTA procházelo během vývojového procesu celou řadou dalších řadou změn, které neměly nutně souvislost s žádnou potenciální kontroverzí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru