Medal of Honor: Above and Beyond, Electronic Arts, Oculus Studios, Nový Medal of Honor vyžaduje 170 GB volného místa

Nový Medal of Honor vyžaduje 170 GB volného místa

Pro instalaci je potřeba mít k dispozici dvojnásobek. Hardwarové nároky zmiňují RTX 2080

Zdroj: Electronic Arts
8. 12. 2020
Název: Medal of Honor: Above and Beyond Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr: Datum vydání: 11. 12. 2020

I po vydání Cyberpunku 2077 se bude svět točit dál a hry nepřestanou vycházet, takže je na místě připomenout, že už v pátek konečně dojde na nový díl série Medal of Honor. Fakt, že Above & Beyond bude titulem určeným výlučně pro virtuální realitu, sice očekávání řady fanoušků mírně kalí, pořád tu je ale dlouholetý odkaz a vývojáři z Respawn Entertainment, kterým zkušenosti ze stříleček rozhodně nechybí. S blížícím se datem vydání nicméně přichází mírně znepokojivé informace ohledně hardwarových nároků, které vás pravděpodobně zaskočí i v porovnání s těmi nejpokročilejšími AAA hrami od jiných vývojářů a vydavatelů.

Informaci přinesl magazín Polygon a zmiňuje, že si hráči budou muset připravit výkonnější sestavu, než jakou potřebovali pro hraní Half-Life: Alyx. Abychom vás ale déle nenapínali, minimální specifikace podle Polygonu zahrnuje procesor Intel i7 9700K, případně jeho ekvivalent od AMD. Dále je nutné disponovat alespoň 16 GB DDR4 paměti a o slovo se hlásí i grafická karta – pro hraní nového Medal of Honor byste měli mít alespoň (!) RTX 2080. Určitě ale cítíte, že taková sestava není samozřejmostí, a trochu uklidnění přinesl zaměstnanec společnosti Oculus vystupující na Redditu pod přezdívkou Oculus-Mdoran.

Ano, specifikace jsou vysoké, to ale neznamená, že byste si nemohli zahrát na méně výkonném hardwaru, jen počítejte se záseky či propady snímků.

Vysvětlil, že výše popisované specifikace, které Polygon označuje za minimální, jsou ve skutečnosti specifikace doporučené a pro hraní zcela jistě nebude vyžadována grafická karta RTX 2080. „Obdržel jsem opravdu hodně dotazů, takže pro jistotu – jde o doporučenou sestavu. Ano, specifikace jsou vysoké, to ale neznamená, že byste si nemohli zahrát na méně výkonném hardwaru, jen počítejte se záseky či propady snímků,“ dodává Oculus-Mdoran. Přesto ale zmiňuje, že by bylo vhodné, kdyby hráči použili SSD, které umí pochopitelně číst data mnohem rychleji nežli standardní pevný disk, právě tady ale narážíme na další problém.

Nikdo už totiž nevyvrátil, že Medal of Honor: Above & Beyond bude na disku zabírat neuvěřitelných 177 GB, i to má ale podle mnohých diskutujících své opodstatnění. Hra má údajně obsahovat 45 misí, které se budou – i z povahy bojů během druhé světové války – odehrávat povětšinou ve velkých otevřených prostorech. Nechybí ani multiplayer s pěti módy, režim krátkých výzev a dokonce i survival mód. Hra bude rovněž sloužit do jisté míry také jako encyklopedie nebo pamětní kniha druhé světové války, kde se počítá s 360° videi, které rovněž zabírají spoustu místa a není je možné efektivně komprimovat. A pravděpodobně dojde i na kvalitnější ozvučení, případně rychlejší načítání dalšího méně, či vůbec komprimovaného obsahu. Pak ale přichází rána v podobě nutnosti uvolnit pro instalaci dvojnásobný prostor – tedy 340 GB – což se mnoha lidem s SSD jeví jako nereálné. I na tomto místě ale Oculus-Mdoran částečně uklidňuje, že je možné hru nechat nainstalovat na jiném disku a na cílové SSD už jen přetáhnout onu bezmála 180GB instalaci, stále je to ale solidní macek…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru