Indiana Jones and the Great Circle, Bethesda Softworks, Nový Indiana Jones nás může vzít do fašistické Itálie

Nový Indiana Jones nás může vzít do fašistické Itálie

Fanoušci spekulují, zda budeme zkoumat vatikánská tajemství, anebo krást Meč islámu

Zdroj: koláž/Vortex
14. 1. 2021

Když jsme se dopoledne zeširoka věnovali novým aktivitám Lucasfilm Games, a to zejména na poli Star Wars her, nakousli jsme pochopitelně i nového Indiana Jonese. Ačkoli samotná Bethesda coby vydavatel varovala, že to může trvat, než se dočkáme dalších podrobností, stojí za to shrnout si známá fakta a doplnit je o nejrůznější teorie a hypotézy, které se opírají převážně o první krátký teaser. Ten totiž podle očekávání obsahuje mnohé indicie a stopy.

Vedle nepostradatelných rekvizit, kterými jsou klobouk a bič, nechybí různé knihy, dokumenty, kompas, nějaké fotografie, pas “vydaný” Bethesdou, psací stroj MachineGames nebo fotoaparát Lucasfilm.

Nejprve si zrekapitulujeme to základní. Na hře pracuje švédské studio MachineGames, které má na kontě nové díly série Wolfenstein. Výkonným producentem hry je Todd Howard, ale Pete Hines z Bethesdy ujistil, že jeho prioritou je vedení her Starfield a The Elder Scrolls VI. Howard jinak z pozice výkonného producenta dohlíží i na další tituly Bethesdy nebo televizní adaptaci Falloutu. Za zmínku stojí i skutečnost, že se na hře podílí Jens Andersson, spoluautor titulů The Darkness, The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay nebo Enclave. Cílové platformy nového Indiana Jonese zatím neznáme a ani netušíme, zda bude mít na ně vliv probíhající akvizice společnosti ZeniMax Media, kterou kupuje Microsoft.

Pojďme se proto raději podívat na zmíněnou upoutávku. V ní můžeme sledovat stůl Indiana Jonese, který se chystá na svou další výpravu. Vedle nepostradatelných rekvizit, kterými jsou klobouk a bič, nechybí různé knihy, dokumenty, kompas, nějaké fotografie, pas “vydaný” Bethesdou, psací stroj MachineGames nebo fotoaparát Lucasfilm. Většina z těchto věcí se tu zdá být jen na efekt, ve skutečnosti tu ale existují nějaké pravděpodobné náznaky toho, co nás čeká, i když video nemá pro podobné zkoumání zrovna optimální kvalitu.

Tak například letenka do Říma na 21. října 1937 a mapa Vatikánu naznačují, že se podíváme do italské metropole. Tu navíc zmiňuje rozepsaný dopis ve stroji, který je adresován nějakému knězi. V něm pravděpodobně sám Indiana Jones píše, že dorazí do Říma. Termín je také důležitý. Fanoušci dedukují, že hra bude zasazená po filmu Dobyvatelé ztracené archy a před události snímku Indiana Jones a poslední křížová výprava.

Fanoušci také upozorňují, že klasické zápolení s nacisty v tomto dílu nemusí chybět, jen je mohou vystřídat italští fašisté v čele s Benitem Mussolinim, který spolupracoval s Adolfem Hitlerem. V roce 1937 také Mussolini obdržel v Libyi takzvaný Meč islámu, ceremoniální zbraň, jejímž prostřednictvím se prohlašoval za ochránce muslimů. Spekuluje (!) se, že by právě o ni mohl Indy usilovat, i když nejde o tradiční artefakt v pravém slova smyslu. Fanoušky zaujala i literatura v teaseru, kterou by šlo prý opět propojit s tajemnými kamennými obrazci a stavbami v Itálii. Příběh by se tak stejně dobře mohl týkat nějakých biblických a náboženských témat jako mnohem starších pradávných legend.

Na druhé straně je tu ale i jedna “teorie”, kterou už se povedlo vyvrátit. Fanoušci spekulovali, že Todd Howard v nedávném videu teasoval Indyho, protože měl za sebou řadu předmětů, které se vážou k této sérii. Jak ale Pete Hines z Bethesdy vysvětlil, Howard je dlouholetým fanouškem Indiana Jonese a tyhle věci prostě vlastní a má je vystavené. Ostatně kdo by nechtěl mít doma archou úmluvy…

Jak už jsme psali dnes dopoledne, viceprezident Lucasfilm Games Douglas Reilly si v rozhovoru pro StarWars.com pochvaloval možnost spolupracovat s Toddem Howardem coby výkonným producentem této hry. Reilly prý dlouho chtěl udělat nového Indiana Jonese, ale neměli správného partnera a nápad. Todd Howard má prý unikátní vizi a jedinečný nápad pro Indiana Jonese. Příběh a koncept, který Bethesda nabídla, je podle Reillyho úžasný a nemůže se dočkat, až se o něj podělí. Reilly podle svých slov miluje Star Wars a dělat Star Wars hry, ale je to opravdu dlouho, kdy dělali Indyho, což ho těší ještě víc.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru