Nový hororový western dostal vlastní retro hru

Nový hororový western dostal vlastní retro hru

Vedle klasického traileru propaguje filmovou novinku i interaktivní osmibitová upoutávka

26. 3. 2019

Velmi pravděpodobně vám na YouTube neunikla móda předělávat trailery na slavné filmy současnosti i minulosti do podoby starých osmibitových her. Člověk by málem uvěřil, že stačí nechat spočinout prsty na klávesnici a fiktivní tituly skutečně ožijí. Jenže tenhle sen je možné při troše šikovnosti opravdu proměnit ve skutečnost a díky tomu vznikla originální interaktivní upoutávka na hororový western The Wind.

V kůži hlavní hrdinky Lizzy můžete okusit, jak drsný život v prérii dokáže být. Zejména když vám jdou po krku kromě obvyklých psanců a banditů i nadpřirozené síly. Pokud si vzpomínáte na slavnou klasiku The Oregon Trail, vzhled novinky vám rozhodně nebude cizí, i když náplň je přirozeně odlišná. A o dost akčnější.

Hráči podle dosavadních ohlasů oceňují, jak je hra strašidelná a jakou má atmosféru. Někteří se dokonce pozastavují na tím, jak může být tak děsivá, když spoléhá jen na archaickou prezentaci.

Za promo hrou stojí jednočlenné studio Airdorf Games, které má na kontě hororovou retro sérii Faith. Krátký titul založený na zápletce filmu je hratelný přímo v internetovém prohlížeči, zabaví vás na pár minut, ale především je dalším důkazem, že na nostalgické vlně už se veze i filmový průmysl nebo minimálně jeho marketingové oddělení. Retro hry jsou prostě sexy.

The Wind má jednoduché ovládání, vystačíte si jen šipkami a mezerníkem. Ve verzi pro Windows si můžete také titul stáhnout a hrát offline, pokud vám z nějakého důvodu browserová verze nebude vyhovovat. Hráči podle dosavadních ohlasů oceňují, jak je hra strašidelná a jakou má atmosféru. Někteří se dokonce pozastavují na tím, jak může být tak děsivá, když spoléhá jen na archaickou prezentaci.

Faith se inspiroval starými horory pro MS-DOS, Atari či ZX Spectrum a jeho pojetí se logicky novinka hodně blíží.

Pokud se vám tahle stylová ochutnávka zalíbí, možná byste měli zkusit i zmíněnou sérii Faith od stejného autora. Pro něj se tak komerční hříčka stane potenciálně i způsobem, jak upozornit na své vlastní projekty. Faith se inspiroval starými horory pro MS-DOS, Atari či ZX Spectrum a jeho pojetí se logicky novinka hodně blíží.

Herní retro adaptace se hororový western The Wind dočkal při příležitosti americké premiéry, která je naplánována na 5. dubna. Pokud si chcete udělat lepší obrázek o samotnému filmu, určitě se podívejte i na tradiční upoutávku, kterou najdete níže.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru