Resident Evil: Welcome to Raccoon City, Nový film Resident Evil bude „super strašidelný“

Nový film Resident Evil bude „super strašidelný“

Režisér připravovaného hororu láká fanoušky, že se značka vrátí ke kořenům ságy

19. 8. 2019
Název: Resident Evil: Welcome to Raccoon City Datum vydání: 2. 12. 2021

Reboot filmové adaptace hororové ságy Resident Evil od Capcomu se začíná pomalu vybarvovat. Série režiséra Paula W. S. Andersona a herečky Millu Jovovich se navzdory kritice skalních fanoušků stala synonymem pro finančně úspěšný převod videoherní značky na stříbrné plátno. Jenže jak už nějakou dobu víme, schyluje se k restartu filmové řady a Netflix má údajně také podle důvěryhodných zdrojů magazínu Deadline připravovat seriálovou adaptaci.

Nyní se ale budeme věnovat novému filmu. Režie se ujme Brit Johannes Roberts, jehož filmografie zrovna nepřekypuje hvězdnými hity. Na ČSFD má dokonce dva snímky ohodnocené černě. Na druhé straně se ale specializuje na horory a minimálně jeho snímek Temná strana dveří (The Other Side of the Door), který jsem měl možnost vidět, dokazuje, že postrašit diváky umí. Scénáristou filmu pak je nevyzpytatelný Greg Russo, který současně píše Mortal Kombat, Saints Row, F.E.A.R. nebo Space Invaders, ale na kontě zatím nemá ani jeden realizovaný film. V minulosti se však objevily i spekulace, že jeho vizi studio odmítlo a tato nová vzniká nezávisle na původní. Uvidíme.

Hlavního hrdinu Chrise Redfielda by si měl údajně zahrát neznámý Američan Brandon Seth Chinault.

Zatímco Paul W. S. Anderson přesedlal na další značku od Capcomu, a sice Monster Hunter, Roberts magazínu Screen Rant prozradil, že jeho film se vrátí ke kořenům hry. Na snímku v tuto chvíli podle svých slov usilovně pracuje a jeho vize byla schválena. “Bude super strašidelný. Opravdu super, super strašidelný,” zdůraznil nový kormidelník značky s tím, že akce skutečně pravděpodobně ustoupí hororovému zážitku, jak bylo i u hry původně zvykem. Víc ale prozradil nemohl.

A faktem je, že pojetím měly dřívější filmy nejblíž k vysloveně akčnímu pátému a šestému dílu. I Capcom ale na poli her od tohoto trendu ustoupil a sedmým dílem i remakem dvojky se vrátil k původní vizi, a tak je logické, aby tento trend následovaly rovněž filmy. Pohled do záznamu filmu na IMDb pak prozrazuje, že hlavního hrdinu Chrise Redfielda by si měl údajně zahrát neznámý Američan Brandon Seth Chinault. Šlo by teprve o jeho pátou roli.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City, Nový film Resident Evil bude „super strašidelný“

Filmy Resident Evil v kostce

Filmová série Resident Evil odstartovala v roce 2002 a čítá šest hraných filmů. Jejich hlavní hrdinkou je původní postava Alice (Milla Jovovich), po jejímž boku se však postupně objeví celá plejáda protagonistů z her. Jedná se o nejvýdělečnější filmovou sérii postavenou na herní značce. Utržila 1,2 miliardy dolarů.

Posledním dílem v této řadě byl Resident Evil: Poslední kapitola z roku 2016. Kromě hraných filmů existuje ještě animovaná série, která se víc drží předlohy a soustředí se také na původní hrdiny. Tvoří ji snímky Resident Evil: Degeneration (Rozklad), Damnation (Zatracení) a Vendetta (Vendeta) z roku 2017.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru