Fallout Shelter, Bethesda Softworks, Nový Fallout Shelter s PvP souboji právě vychází v Číně

Nový Fallout Shelter s PvP souboji právě vychází v Číně

Dočkáme se jeho vydání i na Západě, shodou okolností znovu během E3?

31. 5. 2019
Název: Fallout Shelter Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 6. 2015

Pokud bychom nehleděli na žádné vedlejší okolnosti, můžeme původně mobilní Fallout Shelter prohlásit za nejúspěšnější hru v celé sérii. Už v září roku 2017 dosáhla na hranici 100 milionů stažení, čemuž se dosud nejúspěšnější Fallout 4 s 15 miliony prodanými kusy může jen stěží rovnat. Neberte to ale nijak jinak, než jako drobné popíchnutí a hlavně vyslovení přesvědčení, že hráčům není osud Falloutu Shelter lhostejný. O to víc, když se nyní chystá pro čínský trh vylepšená verze, do určité míry snad i pokračování, které si bere za cíl rozšířit část výprav mimo kryt s přídavkem PvP soubojů mezi živými hráči.

Fallout Shelter Online mohli hráči v Číně hrát prostřednictvím uzavřené betaverze už od loňského roku. Rozhodně se tak nejedná o titul, o kterém bychom nevěděli delší dobu – naopak, představen byl už v roce 2017 – v těchto dnech ale pravděpodobně zmiňovaná beta vrcholí a vydání je na spadnutí. Online verze oblíbené hry přitom nemíří pouze na iOS a Android, ale dostupná by měla být i PC verze, které se původní hra dočkala až rok po vydání na mobilech. Jak už padlo v úvodu, nosnou myšlenkou Fallout Shelter Online je vyhnat hráče z bezpečí svých atomových úkrytů a nabídnout jim dostatek motivace k tomu, aby se ve větší míře pouštěli na bojové výpravy.

K dispozici tak je mapa světa, dungeony a samozřejmě vidina důležitého lootu, pro který se vyplatí i trochu riskovat. Ve videích, která jsou dostupná z uzavřené betaverze, je jasně vidět, že souboj probíhá real-time a maximálně ve skupině pěti proti pěti, což působí lehce chaoticky. Hra by měla nicméně obsahovat i dostatek PvE obsahu, případně celé questy, vyžadující nejen delší putování pustinou, ale také akceptování prohloubených survival mechanismů. Uvnitř krytu by měl Fallout Shelter Online fungovat tak, jak známe – rozdíly přichází jedině s novými typy místností a možnostmi, které zpřístupňují. Hlavními komoditami nicméně zůstávají voda, elektřina, jídlo a zátky od Nuka Coly coby platidlo.

Bohužel, jak padlo v úvodu, hra je v tuto chvíli určena pouze pro Čínský trh, což před rokem potvrdil i Pete Hines na Twitteru. Na dotazy, zda se hry dočkáme i na Západě, odpovídat nechtěl, na druhou stranu si neumíme příliš vysvětlit, proč by to nemělo být v zájmu Bethesdy. Navíc, jeden z trailerů, které hru v uplynulých měsících doprovázely, má anglický dabing, což v nás vyvolává příjemné očekávání. Pokud si totiž pamatujete správně, původní Fallout Shelter byl představen a ihned vydán během E3 2015, takže se to v průběhu celé konference v ulicích Los Angeles jen hemžilo novináři, kteří se skláněli nad svými mobily a budovali podzemní kolonii.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru