Nový Fallout nás vezme do Kalifornie

Nový Fallout nás vezme do Kalifornie

Fallout: New California je prequel New Vegas. Potěší především skeptiky Falloutu 76

25. 10. 2018

Už v polovině listopadu dorazí na trh Fallout 76. Bez ohledu na skutečnost, jak hra nakonec dopadne, novinka od Bethesdy budí od samého počátku poněkud smíšené ohlasy. Diplomaticky řečeno. Nicméně pokud vás její on-line multiplayer příliš neláká, nemusíte ještě propadat beznaději. Do světa zpustošeného nukleárním holokaustem vás totiž letos zavede ještě jeden tradičnější projekt, byť ze stáje nadšených fanoušků. Po sedmi letech právě vychází obrovský mod New California pro Fallout: New Vegas.

Zatímco nějakým “obyčejným” modem nebo rozšířením, které jen mírně vylepšuje původní hru, byste se možná ani nezabývali, v tuto chvíli byste měli rozhodně zbystřit i v případě, že se obvykle amatérským projektům a expanzím od fanoušků vyhýbáte.

Bezplatné rozšíření pro PC verzi New Vegas se na rozdíl od Falloutu 76 orientuje výhradně na tradiční singleplayer. Příběh situovaný do roku 2260, tedy přibližně 20 let před události New Vegas, vás seznámí s neznámou kapitolou dějin Falloutu a coby hráč se chopíte sirotka, kterého vychovali přeživší z vaultu 18. Samotnou kampaň pokoříte za 6 až 8 hodin, ale pokud se pustíte do důkladného zkoumání světa, vydrží vám modifikace přibližně na 15 až 30 hodin, slibují autoři. Na základě rozhodnutí, která v průběhu hry učiníte, se pak můžete těšit na jeden z 13 možných konců.

Ačkoli New California staví na New Vegas, nabízí vlastní novou mapu, která svou rozlohou dosahuje asi dvou třetin té původní od studia Obsidian. Hra je také řádně ukecaná, jak se na správný Fallout sluší a patří. Mod se pyšní množstvím dialogů i zdařilým dabingem. Nahrán byl v profesionálním studiu a podílelo se na něm 60 herců z řad dobrovolníků. To by mělo zaručit, že se hlasy ve hře neopakují. Ne náhodou se o New California říká, že jde o nejambicióznější modifikaci Falloutu vůbec. Samozřejmostí jsou vedle hlavní příběhové linky i vedlejší úkoly. Celkem na vás čeká až 48 questů.

Nechybí tu jako obvykle několik různých často znepřátelených frakcí nebo společníci. Na vaší pouti vás může doprovázet některá z osmi různých postav, přičemž znovu záleží jen a jen na vás, která to bude. Šest z nich jsou v každém případě lidé a zbývající dva roboti. Ambiciózní totální konverze nabízí rovněž dvě nové rozhlasové stanice s jedinečným dobovým soundtrackem.

Za zmínku stojí i skutečnost, že vývojáři lákají hráče na možnost překlenout události New California a New Vegas. V závislosti na tom, jak hra skončí, je údajně při správné konstelaci událostí možné pokračovat v příběhu, který plynule naváže na zápletku původní hry. Jak už z předchozích informací nepochybně vyplynulo, autoři údajně kladou ještě větší důraz na volby než originál.

Titul původně známý jako Project Brazil začal vznikat už pro Fallout 3, nicméně po vydání New Vegas se autoři rozhodli přesedlat na novější hru. I když staví na základech moderních Falloutů, vývojáři modu se inspirovali i původními dvěma tituly od Interplay, respektive Black Isle Studios. Starším pracovním názvem se navíc odvolávali také na proslulé dystopické drama Brazil režiséra Terryho Gilliama.

S ohledem na vše vyřčené není divu, že se už před svým vydáním mod pravidelně objevoval v nejrůznějších žebříčcích a umisťoval se v seznamech nejnadějnějších podobných projektů. Úsilí fanoušků ocenili i původní autoři. Většina hráčů si pochvaluje bezproblémovou instalaci a fungování modifikace, stejně jako propracovaný příběh a profesionální dabing.

Projekt je kompatibilní s řadou dalších populárních modů a vývojáři dokonce povzbuzují hráče, aby ty vybrané zkombinovali. Na druhou stranu tým vylučuje, že by se pokusil titul portovat pro Fallout 4, jak si někteří hráči přejí. Bylo by to prý velmi, velmi obtížné a trvalo by to celé roky. Nechat zdát si rovněž můžete o verzi pro konzole, pokud se snad PC vyhýbáte.

Důvodem je velmi pravděpodobně i skutečnost, že se tým pustil do úplně nové vlastní hry. Má jít o trojrozměrné izometrické survival RPG, které bude pohánět technologie Unreal Engine od Epicu. Asi vás nepřekvapí, že se vývojáři znovu inspirovali sérií Fallout, konkrétně prvními dvěma díly, ale i Civilizací nebo hrou RimWorld. A jen tak mimochodem, shánějí pomocníky, kdybyste chtěli přiložit ruku k dílu. Naplno se mají do tohoto projektu pustit, až se jim podaří vychytat všechny mouchy na jejich Falloutu.

Autoři se ostatně ani netajili tím, že New California je pro ně svého druhu studijní projekt. Chtěli se podle svých slov naučit, jak udělat vlastní hru. A není podle nich lepší způsob než začít vlastním modem, který se svým rozsahem skutečné hře vyrovná.

Pokud si chcete New California vyzkoušet, pochopitelně se neobejdete bez PC verze Fallout: New Vegas z roku 2010. Stačí vám ovšem základní verze bez dalších DLC. Původní hra shodou okolností v uplynulých dnech oslavila osmé narozeniny. Masivní rozšíření má velikost přibližně 6,6 GB.

Jak se vám taková novinka líbí? Vyzkoušíte tradičně pojatý Fallout od fanoušků, anebo dáte přednost oficiálnímu projektu od Bethesdy? Podělte se o vaše postřehy i dojmy v komentářích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru