Lust from Beyond, PlayWay, Nový erotický horor nás vezme do světa chlípností a bolesti

Nový erotický horor nás láká do světa chlípností a bolesti

Okultní Lust from Beyond se inspiroval H. P. Lovecraftem i H. R. Gigerem

28. 2. 2019
Název: Lust from Beyond Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 11. 3. 2021

Nevím, jestli to má nějaké racionální “vysvětlení”, ale docela mě baví skutečnost, že právě vývojáři z Polska, kde žije spousta věřících lidí, jsou v poslední době tak fascinovaní erotickými horory, nebo obecně motivem sexu ve strašidelných hrách. A nebo je to jen můj pocit a vyvozuji závěry z příliš malého vzorku? V každém případě po nedávném počinu Agony a chystaném titulu Succubus od polského týmu Madmind Studio tu máme další podobný projekt z produkce našich severních sousedů.

Jestliže si potrpíte na trochu pikantnější příběhy, jste na správné adrese. Studio Movie Games Lunarium oznámilo, že pracuje na novém erotickém hororu nazvaném Lust from Beyond, který naváže na předchozí hru Lust for Darkness z roku 2018. Příběh nás zavede do viktoriánského sídla ne nepodobného tomu z Layers of Fear a seznámí nás s tajuplným kultem, přičemž autoři se podle svých slov inspirovali díly Lovecrafta, Gigera a Beksińského. Sami se máme prý přesvědčit, že pro temnou extázi neexistují žádné hranice.

Hlavním hrdinou je starožitník Victor Holloway, jehož trýzní vize zlověstného světa plného chlípností a bolesti.

V jádru má jít o psychologický horor s prvky okultismu i erotiky, v němž chtějí vývojáři zúročit své předchozí zkušenosti. V Lust from Beyond na nás podle nich číhá realistický svět plný touhy i strachu. Hlavním hrdinou je starožitník Victor Holloway, jehož trýzní vize zlověstného světa plného chlípností a bolesti. Aby odhalil jeho tajemství, přidá se ke kultu extáze, jehož členové mohou znát odpovědi na jeho znepokojivé otázky.

Kult si přitom žije svým vlastním životem, kterému nejsou cizí rouhání ani sex. Potěšení tohoto světa ale nemusí být dostatečná. Kultisté se rozhodnou následovat Victorovy vize ve snaze vstoupit do světa extáze jménem Lusst’ghaa za hranicemi naší reality.

Studio slibuje odvážná sexuální témata adaptovaná do podoby hororu, technicky propracované prostředí plné interaktivních předmětů i důmyslné hádanky. Hra však neprověří jen naše mozkové závity, ale potrápí nás i akcí. S monstry budeme bojovat, ale také před nimi prchat. Autoři nás lákají také na povedené ozvučení, ale co jiného mají ostatně říkat.

Podle vývojářů ze studia Movie Games Lunarium jejich předchozí počin Lust for Darkness, se kterým už dříve uspěli i v kampani na Kickstarteru, dokázal, že je možné vytvořit mix erotiky a hororu. Někteří hráči by s nimi možná tak docela nesouhlasili, protože Lust for Darkness si z recenzí odnášel spíše průměrné verdikty a smíšené jsou i poslední ohlasy na Steamu. Nicméně myšlenka samotná nemusí být špatná, třeba pokulhává jen zpracování, a tak si další pokus tým určitě zaslouží.

Podle autorů jde o samostatný příběh, který obstojí sám o sobě a znalost minulého titulu není potřeba.

I když má novinka tématicky i obsahově navazovat na předchozí hru, nejde prý o pokračování v klasickém slova smyslu. Podle autorů jde o samostatný příběh, který obstojí sám o sobě a znalost minulého titulu není potřeba. Nicméně veteráni se tu mají cítit jako doma. Vrátí se dokonce některé postavy z Lust for Darkness. Autoři se podle svých slov snaží zlepšit v každém možném ohledu – od vyprávění, přes animace až po grafiku.

O přízeň hráčů na Kickstarteru se ostatně chtějí autoři ucházet i se hrou Lust from Beyond. U příležitosti připravované kampaně plánují navíc uvolnit demoverzi. A do té doby se můžete alespoň podívat na upoutávku a první várku screenshotů. Lust from Beyond je v tuto chvíli ve vývoji jen pro PC a vyjít by měl ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru