Cyberpunk 2077, CD Projekt, Nový Cyberpunk si budete moci zahrát už v srpnu

Nový Cyberpunk si budete moci zahrát už v srpnu

Prequel pojmenovaný Cyberpunk Red je odlehčenou verzí původní stolní hry

26. 6. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

V souvislosti s očekávaným Cyberpunkem 2077 od studia CD Projekt RED skloňujeme od letošní E3 datum 16. dubna 2020. Pokud půjde všechno podle plánu, měli bychom se v tento den dočkat hry, která kolem sebe víří nemalé očekávání a kterou budou moci fanoušci po celém světě sledovat prostřednictvím nové ukázky už na konci srpna. Trochu nečekaně do toho ale vstupuje ještě jedna významná událost – už ve čtvrtek 1. srpna totiž zamíří do prodeje stolní hra Cyberpunk Red, která vychází z původní předlohy Cyberpunk 2020 a má posloužit jako prequel toho, co nás čeká v příštím roce na poli videohry.

Na Cyberpunku Red samozřejmě pracuje Mike Pondsmith, který se už během E3 nechal slyšet, že má plné ruce práce s tím, aby spojil události ze stolní hry s událostmi, které pomáhal vymyslet vývojářům z CD Projektu. A jak je vidět, nová odlehčená verze stolní hry bude prvním výsledkem jeho snažení. Obsahem Jumpstart Kitu, jak je balení za 30 dolarů označeno, tak bude vedle nové knihy také velké dobrodružství pro začínající hráče, šest předpřipravených postav, mapy a nezbytné kostky. Důvodem, proč se Pondsmith spolu s vydavatelstvím R. Talsorian Games do tohoto projektu pustil, je jednak pochopitelná snaha uvést nové hráče do zcela neznámého a již plně funkčního světa a jednak nutnost reagovat na nedostupnost původního Cyberpunku 2020, o který je v poslední době enormní zájem.

„Po loňské E3 jsme zaznamenali nárůst prodejů o přibližně 400 procent, a i když to letos nebylo tak markantní, stálý zájem o Cyberpunk 2020 stačil na to, aby nám došly všechny zásoby,“ řekl zástupce vydavatelství redaktorům Polygonu. Jedinou možností tak je, zakoupit si Cyberpunk 2020 a od srpna také Cyberpunk Red v digitální verzi, samozřejmě se tím ale připravíte o pěkné balení a stylizované kostky, které musíte jednoduše nahradit vlastními.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru