Nový BioShock by měl být propojený s Rapture

Insider, který o hře mluvil už několikrát, shrnuje úniky a slibuje styl jako měl Deathloop

Zdroj: 2K Games
7. 9. 2022
Název hry: BioShock 4 Vývojář: Vydavatel:

Už od konce roku 2019 s určitostí víme, že další díl série BioShock vzniká ve studiu Cloud Chamber. Hra byla oznámena po sílící vlně spekulací, které se už v té době objevovaly několik let, ale situace se dosud výrazným způsobem nikam neposunula. Ačkoliv vývojáři mluvili před dvěma lety o tom, že vývoj ještě zabere spoustu času, ze hry jsme neviděli nic oficiálního a jediné, na co se můžeme obrátit, jsou spekulace. V popředí úniků o čtvrtém dílu oblíbené ságy stojí insider s přezdívkou Oops Leaks, který už na sklonku loňského roku poodhalil, že by hra mohla být zasazena na Antarktidu. Mluvil také o možné ženské hrdince, dvojici měst – Auroře a Borealis nebo o otevřeném světě a nápaditých vedlejších úkolech. Ten stejný insider si pak dal v posledních týdnech práci s tím, aby všechny úniky sesbíral a v dlouhém vláknu na Twitteru k nim přidává ještě několik nových střípků.

Oops Leaks rozdělil informace na několik okruhů, jako je původ úniků, zasazení nebo příběh a poměrně vyčerpávajícím způsobem – jak to vzhledem k omezením Twitteru jde – se snažil postihnout vše, co zaslechl a přiřknout tomu míru pravděpodobnosti. Co se mu jeví jako téměř jisté, je vizuální zpracování v duchu hry Deathloop. Tu použil jako příklad uvolněného stylu 60. let minulého století ve Velké Británii, který by měl odpovídat minimálně podobě a náladě města Borealis. Jde o místo, ke kterému se má upínat údajná hlavní hrdinka hry, pocházející z Aurory, která je zmítaná socialistickými tendencemi, represemi a perzekucí. I s přihlédnutím k tomu, jak odlišně zní jejich popis, v městech se má nad rámec popisovaného stylu mísit například brutalismus s viktoriánskými prvky nebo rysy školy Bauhaus.

Další zajímavou zmínkou je náznak možného propojení čtvrtého dílu – údajně vznikajícího s pracovním podtitulem Isolation – s předchozími hrami. Mají to být totiž uprchlíci z města Rapture, kteří se uchýlili na Antarktidu a opanují město Borealis. Potvrdit to samozřejmě nemůžeme, tímto způsobem by ale došlo na poměrně zajímavé spojení a vývojáři by mohli myšlenku příjemným způsobem rozvést. Nic z toho se ale patrně nedozvíme do doby, než bude hra oznámena, a na to musíme trpělivě čekat. Citovaný insider uvedl, že vývoj běží pomaleji, než by si lidé z Cloud Chamber přáli, ale na druhou stranu prý nemají cítit tlak ze strany 2K, aby hru dokončili co nejdříve. Oznámení by nakonec mohlo přijít už na The Game Awards, o čemž měl už dříve vtipkovat Geoff Keighley. S vydáním to ovšem Oops Leaks nevidí dřív než na rok 2024.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru