Nový Batman má údajně vyjít na podzim a půjde o reboot

Po něm mají následovat další hry podle DC Comics. Na jedné z nich dělají i Rocksteady

7. 2. 2020
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 21. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Nový Batman nepřestává dráždit fantazii fanoušků. I když jsme doufali, že se budeme před poslední porcí spekulací skrývat tak dlouho, dokud sama nezmizí, případně nebude vyvrácena, nakonec zvítězilo přesvědčení, že byste měli vědět, o čem se na internetu mluví. Magazín Geeks WorldWide přinesl informaci, že nová hra s temným rytířem bude reboot a vyjde ještě letos na podzim. Má jít o jednu z her podle DC Comics, na které už několik let pracuje studio WB Games Montréal.

Damian Wayne je ze hry. Tato verze byla prý zrušena před původně plánovaným oznámením na akci The Game Awards v roce 2016.

Přesněji řečeno půjde podle anonymních zdrojů magazínu o takzvaný soft reboot arkhamské série, a nejednalo by se tak o pokračování v pravém slova smyslu. Mimo hru je údajně i syn Bruce Waynea jménem Damian, o němž se spekulovalo jako o možném protagonistovi. Tato verze byla prý zrušena před původně plánovaným oznámením na akci The Game Awards v roce 2016.

Z mnoha možných hypotetických variant si nakonec měl tým vybrat právě restart značky, která by mohla nastartovat nový společní herní vesmír od DC. Po této hře by prý měl následovat titul nové generace podle DC od původních autorů Arkhamu z britského týmu Rocksteady Studios. O jejich dalším projektu se spekuluje v podstatě nepřetržitě od vydání Arkham Knighta v roce 2015, respektive spin-offu Batman: Arkham VR z roku 2016. Lidé sázeli na Supermana, Justice League i řadu dalších potenciálních značek. A ani tady zdroje Geeks WorldWide nepřestávají věštit. Poté má následovat Superman, na kterém prý nedělají (!) Rocksteady, ale už se ve vývoji.

Z opakovaných náznaků na Instagramu se zdá, že o hudební doprovod k novému Batmanovi se postará anglické duo The Flight.

Pokud jde o podrobnosti stran příběhu a hratelnosti nového Batmana, stále tápeme ve tmě. Ve hře je nadále více hratelných postav z Batmanova okolí, zločinecká skupina Court of Owls i možná kooperace, která by mohla být pro značku dalším oživením. Samotní autoři opakovaně ukázali nějaké náznaky, o nichž jsme se bavili v minulosti. Nechali nás spekulovat nad tajemnými symboly a záhadná loga se v minulosti jakoby náhodou objevila třeba i na oblečení zaměstnanců studia.

Shodou okolností jsme se v těchto dnech ale dozvěděli jiný zajímavý střípek. Z opakovaných náznaků na Instagramu se zdá, že o hudební doprovod k novému Batmanovi se postará anglické duo The Flight. V minulosti se podíleli na soundtracku ke hrám Assassin’s Creed Odyssey, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Horizon: Zero Dawn nebo Alien: Isolation. Potvrzeno nic není, ale byla by to rozhodně velmi slibná volba.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru