Nový Batman by mohl být oznámen koncem srpna

Hry od WB Games dostanou prostor na festivalu DC FanDome. Dojde i na Harryho Pottera?

Zdroj: Warner Bros.
16. 6. 2020
Název hry: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Magazín Pure PlayStation před krátkou chvílí upozornil na čerstvě zveřejněné detaily ohledně virtuálního festivalu pro fanoušky DC Comics nazvaný jednoduše DC FanDome. Akce se uskuteční 22. srpna, návštěvníci budou moci po dobu 24 hodin procházet pomyslnými kulisami virtuálního veletrhu a čerpat informace o komiksech, knihách, seriálech a v neposlední řadě také o hrách. A právě zmínka, že na DC FanDome bude své projekty představovat WB Games, v nás vzbuzuje značnou dávku naděje a začínáme se těšit na možnou náhradu za zrušenou prezentaci, která měla ve velkém stylu proběhnout v rámci letošní E3. Na ní jsme se měli s největší pravděpodobností dočkat představení naznačovaného Batmana, dojít mělo zřejmě i na odhalení hry od týmů z Rocksteady Studios a dosavadní úniky naznačovaly, že zkrátka neměl přijít ani svět Harryho Pottera.

Zdroj: DC Comcis

Je samozřejmě otázkou, v jaké míře bude chtít Warner Bros. festival DC FanDome využít, takže zejména u kouzelnického RPG bychom byli spíše zdrženliví, nová hra od Rocksteady – pokud jde o komiksový titul – a samozřejmě i Batman, který by měl vznikat v montrealské pobočce WB Games, však zní jako sázky na jistotu. Význam celé akce pak podtrhují vzletná slova jako „největší shromáždění umělců, oznámení a odhalení v historii DC“, což samozřejmě zvyšuje očekávání a dávalo by smysl, přemístit trojici chystaných herních oznámení právě na událost tohoto typu. Vzhledem k načasování je navíc možné, že podobně jako v jiných případech by mohlo na DC FanDome dojít na prosté odhalení her a o pět dní později, v rámci Opening Night Live, by mohli jednotlivý vývojáři představit další detaily.

Význam celé akce pak podtrhují vzletná slova jako „největší shromáždění umělců, oznámení a odhalení v historii DC“, což samozřejmě zvyšuje očekávání.

Pokud bychom se měli ke zmiňovaným projektům od WB Games vrátit, oficiálně je nejblíže představení Batmana od WB Montreal. Vývojáři začátkem roku na sociálních sítích poměrně jasně naznačili, z jakého univerza pochází jejich nový projekt, když zveřejnili tajemné logo s popiskem „Capture the Knight“. Ohledně loga se pak logicky strhla vášnivá debata, a ačkoliv nepřicházíme s definitivním soudem, můžeme alespoň konstatovat, že zahrnuje prvky symbolů Order of St. Dumas, Court of Owls, města Gothamu a hvězdy zřejmě odkazují k tamějšímu policejnímu oddělení. Co se týče hry od Rocksteady, vývojáři hermeticky utěsnili veškeré možné průsaky ze studia a kolem projektu se dosud točí pouze spekulace. Ty už dříve naznačovaly, že by oním projektem měl být Superman, než došlo na oficiální vyvrácení ze strany creative directora Seftona Hilla, nebo Suicide Squad. Žádné bližší náznaky, natož potvrzení, ale nikdy nepřišlo, takže nezbývá než čekat.

A co se týče RPG ze světa Harryho Pottera, ukázka z něj unikla už v roce 2018 a poslední dávku spekulací přinesl minulý týden domnělý zaměstnanec marketingového oddělení Warner Bros. Ten tvrdil, že se hra bude odehrávat v současnosti – což stojí v rozporu s uniklým videem – ale naznačil, že ještě nezná všechny detaily a nevyloučil tím pádem i lokace z minulosti, které by byly se zbytkem hry propojené. Otevřeně o hře mluvil jako o Hogwarts: A Dark Legacy a částečně potvrdil předchozí spekulace, že by měl hráč nastoupit do Bradavic v pokročilejším věku. Namísto dosavadních informací o speciálních schopnostech, díky kterým by hráči přeskočili čtyři ročníky, mluvil zaměstnanec Warner Bros. o přestupu z jiné kouzelnické školy. Zajímavě pak zněla také zmínka, že by hra měla pokračovat i po dokončení studia, a to prací na ministerstvu v roli bystrozora, spekulacím ale zejména pro jejich „přiznaný“ původ a značnou komplexnost ale nepřikládáme velkou váhu.

Na každý pád – 22. srpna budeme s napětím sledovat, co přesně WB Games představí. Minimálně dvě hry bychom si mohli konečně odškrnout a přesunout se tak z roviny fantazií a spekulací k něčemu konkrétnějšímu.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru