Nový Assassin’s Creed má nést podtitul Mirage

Informace komentuje Jason Schreier. Prý se tajně pracuje i na remaku úplně prvního dílu

Zdroj: Ilustrační foto, Ubisoft
30. 8. 2022

Pokud vám přijde, že po Gamescomu zavládla velká videoherní letargie, máme pro vás konečně zprávu, která by mohla tyhle myšlenky na chvíli zahnat. Opět se totiž spekuluje o dalším dílu série Assassin’s Creed, který by měl přijít ještě před očekávanou velkou platformou pro budoucí pokračování pojmenovanou Assassin’s Creed Infinity. Řeč je o hře, o níž jsme dosud mluvili jako o Assassin’s Creed Rift, a podle dosavadních, leč neoficiálních informací, má jít o menší titul, sledující příběh Basima Ibn Ishaqa v Bagdádu. Alespoň tak o Riftu mluvil Jason Schreier, který přidal ještě informace o menší velikosti a návratu ke kořenům série, což se hráčům soudě podle ohlasů zamlouvalo. Nyní s novou sadou informací přichází důvěryhodný dataminer s přezdívkou j0nathan, který rozvíjí informace od Jasona Schreiera natolik, že novináře následně přiměl i k další reakci.

Jako první zmiňuje j0nathan nové jméno připravované hry – podle jeho informací má jít o Assassin’s Creed Mirage a dočkat bychom se jej mohli už začátkem příštího. Konkrétně se spekuluje o jaru, tedy měsících duben-červen, což je v souladu s tím, co zaznělo dříve. Také podtitul Mirage má podle zdrojů Jasona Schreiera odpovídat, takže si už možná můžeme začít zvykat. Co se týče herního zasazení, Bagdád – nikoliv další města, jak vyvrátil Schreier – by měl odpovídat, stejně jako protažení příběhu na roky 860-870 s tím, že jej máme sledovat pohledem Basima. Hra se pak má i podle j0nathana vrátit ke kořenům se silnými odkazy na úplně první díl celé série. Ze hry by prý měly být odstraněny dialogové volby, nebude možné vybrat si pohlaví hlavního hrdiny a AC Mirage by měl být prostý i jakéhokoliv levelování.

Z moderních prvků má hra nabídnout možnost podívat se na prostor před vámi pomocí ptačího společníka a chybět by neměly ani Lokiho vize, které spojují hlavního hrdinu s jedním z bohů Asgardu. Odsud pak může pramenit přesvědčení, že hra měla být původně součástí Assassins’s Creed Valhalla, ale vývojáři se i kvůli vzdalujícímu se vydání Infinity rozhodli obsah vyjmout, trochu přifouknout a udělat z něj samostatný titul. Co je ovšem zajímavé, u Riftu Mirage prý nemá Ubisoft skončit. Podle j0nathana se prý pracuje na remaku prvního dílu, který by mohl využít mechanismy připravené pro Mirage s tím, že by remake Assassin’s Creed byl součástí season passu a dorazil by i s DLC zasazeným v Cařihradu o několik měsíců později. K této informaci je ale Jason Schreier skeptický a uvádí, že už samotná povaha Mirage má vycházet z plánovaného DLC, takže je nepravděpodobné, že by taková hra měla sama ještě nějaké rozšíření obdržet.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru