Novou podobu Sonica má na svědomí spoluautor hry

Novou podobu Sonica má na svědomí spoluautor hry

Filmového ježka vylepšil animátor titulu Sonic Mania. Otec maskota už je také spokojenější

13. 11. 2019

V úterý se studio Paramount Pictures pochlubilo novým trailerem na filmovou adaptaci Sonica a spolu s ní především novou podobou hlavního hrdiny, jehož předchozí verzi podrobili fanoušci i autoři původní hry zdrcující kritice. Až dodatečně vyšlo najevo, komu za novou a originálu mnohem věrnější podobu vděčíme. K projektu byl přizván americký výtvarník, ilustrátor a animátor Tyson Hesse. Dlouholetý fanoušek Sonica pracoval dříve na komiksové sérii, animovaných cut scénách ze hry Sonic Mania a přispěl rovněž k propagačním klipům pro hru Team Sonic Racing.

Bývalý šéf Sonic Teamu poznamenal, že si je ježek mnohem podobnější. Třeba i díky tomu, že zase nosí své rukavice.

Hesse na Twitteru prozradil, že byl osloven, aby vedl redesign nového Sonica. Na projektu se podle něj podíleli animátoři v Los Angeles, ve Vancouveru a v Londýně. Tyson Hesse se přitom už v březnu podělil o návrh, jak by měl kritizovaný filmový ježek vypadat. V současné podobě se opět zbavil podivných “realistických” prvků a víc se přiblížil původní komiksové stylizaci. Ani tak ale není podoba stoprocentní. Ježek Sonic má například spojené oči – jakkoli to zní zvláštně. Nová verze filmového Sonica má sice oči oddělené, ale jsou mnohem větší než v původním traileru, blíže u sebe a mají správné proporce, takže výsledek působí na první pohled skoro stejně.

To ovšem neznamená, že si této maličkosti fanoušci nevšimnou. Anebo původní autoři. Jeden z otců ježka Sonica, programátor a designér Júdži Naka, který zkritizoval podobu modrého maskota Segy v původním traileru, se vyjádřil i k aktuální verzi. Bývalý šéf Sonic Teamu poznamenal, že si je ježek mnohem podobnější. Třeba i díky tomu, že zase nosí své rukavice. Jak ale očekával, oči stále nejsou spojené, což mu připadá zvláštní. Nicméně na film se podle svých slov těší.

Naopak je trochu zklamaný tím, že filmaři zametají po původní verzi filmového Sonica stopy, chtěl by ho prý vidět třeba v nějakém zvláštním sestřihu na DVD. Že se ale nikdy nezavděčíte všem, dokládají ohlasy některých diváků. Ačkoli drtivá většina fanoušků – a to je podstatné – se shoduje, že redesign ježkovi jednoznačně prospěl a jsou s ním spokojení, prostě proto, že konečně vypadá jako Sonic, ozývá se i druhý tábor. Sice v menšině, ale objevují se také kritické hlasy.

Nespokojení diváci přitom ani tak nezpochybňují novou podobu Sonica, nebo nelze říct, že by vždy jednoznačně preferovali tu původní, ale především vyčítají filmařům, že před komunitou ustoupili. A na fanoušky se zlobí, že údajně vytvořili na studio nepřiměřený nátlak. Jde prý o princip a svobodu udělat adaptaci originální. O princip jde ale i dlouholetým milovníkům Sonica, kteří si zase přejí, aby svého hrdinu ve filmu vůbec poznali. Takže za nás má nová verze jednoznačně zelenou. Vlastně modrou…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru